Škola v prírode: cesta do Kremnice

Škola v prírode: cesta do Kremnice

Kremnica je mesto nachádzajúce sa na strednom Slovensku. Kremnica je najznámejšia pre zlato a striebro, ktoré sa tam ťažilo od 10. storočia; a taktiež pre mincovňu, ktorá tam funguje dodnes. Mincovňa Kremnica je jedna z mála, ktorá nepretržite funguje od svojho vzniku (od r. 1328) až dodnes. Dnes sa tam vyrábajú okrem iných aj slovenské euromince. Kremnica ponúka okrem bohatej a zaujímavej histórie, ktorej súčasťou je aj mestský hrad, aj množstvo umeleckých a športových podujatí so slovenským ale aj medzinárodným zameraním. Kremnica je skvelým miestom napr. aj pre školy v prírode. Preto ak sa na Vašej škole organizuje škola v prírode, neváhajte a vyberte si práve toto mestečko.

škola v prírode
Škola v prírode v Kremnici: tu sa razia aj pamätné mince.

Škola v prírode na Slovensku

Škola v prírode je dovolenkové obdobie pre deti. Aj keď „škola“ naďalej prebieha, hoci pre deti v oveľa prijateľnejšej forme, je to čas plný zábavy, hier, spoznávania okolia, nových priateľov ale aj samých seba. Niektoré školy v prírode sa konajú v zahraničí, no povedzme si na rovinu, najskôr by sme mali spoznať našu rodnú krajinu a potom tie ďalšie. Škola v prírode na Slovensku je skvelou formou výučby, pretože deti si omnoho skôr zapamätajú miesta, ak ich reálne navštívili, prípadne sa im jednotlivé miesta spájajú so zážitkami, ktoré si ešte mnohé roky (ak nie navždy) pamätajú.

Škola v prírode
Škola v prírode: nádherná Kremnica

Kremnica pre deti

Škola v prírode v Kremnici sa môže konať v letných alebo zimných mesiacoch, deti sa tam rozhodne nudiť nebudú. Popri vychádzkach, návštevách a exkurziách do múzeí, divadla, na hrad, či mincovne, si deti môžu užiť voľný čas športovými aktivitami, malou turistikou alebo kúpaním sa na termálnom kúpalisku Katarína, kde sa nachádza prírodná voda, ktorá má aj liečebné účinky. Vďaka kúpaniu sa deti skutočne cítia ako na dovolenke. Ďalej za návštevu rozhodne stojí knižnica, Múzeum mincí a medailí (čo je jedno z najstarších múzeí na Slovensku), Múzeum Gýča (kde sa deti môžu pobaviť na najväčšom počte gýčových predmetov na Slovensku), a športové strediská pre letné aj zimné športy. Mestský hrad Kremnica predstavuje komplex stavieb z 13. – 15. storočia, a je plný zaujímavej histórie. Deti by mohlo zaujímať: organ, ružový mramor, či panoramatický výhľad z strážcovskej veže (hoci na jej výstup vedie 127 točitých kamenných schodov).