Sedačka v tvare U

Pred pár rokmi, keď boli ešte naši rodičia v našom veku, to boli tie veľké a ťažké obývačkové steny, ktoré boli najdôležitejším prvkom v obývačke. Časy sa však menia, obývačkové zostavy sa niekoľkonásobne zmenšili a dominantou obývačky sa namiesto nich stala sedacia súprava. Sedačka je to prvé čo by si vaši hostia mali všimnúť. Mala by byť dizajnovo zaujímavá, praktická a v neposlednom rade aj maximálne pohodlná, aby bolo vysedávanie na nej pre vás aj vašu návštevu zážitkom. V obchodoch dnes nájdete sedačky v tisícoch prevedení a to od malej až po tú najväčšiu. Pokiaľ ide o jej tvar, na výber máte sedačku v tvare I, L, U a dokonca aj v tvare G, no momentálne sa najväčšej popularite teší práve sedačka v tvare U.

sedačka v tvare u
Sedačka v tvare U je veľmi priestranná

Kožená alebo látková sedačka v tvare U?

Ak je aj vašim favoritom sedačka v tvare U, pri jej kúpe by ste mali v prvom rade myslieť na jej kvalitu a to nielen kvalitu jej konštrukcie, ale aj poťahovej látky. Ak ste zástancom látkových sedačiek, malo by ísť o látku vysokej kvality, ktorá toho veľa znesie, ľahko sa čistí a je oderuvzdorná – ideálnou voľbou je sedačka so snímateľným poťahom, ktorý môžete jednoducho oprať v práčke a vaša sedačka tak bude vyzerať vždy dokonale čistá. Milovníci koženého nábytku a sedačiek by zase mali zabudnúť na lacnú lakovanú kožu a zainvestovať radšej do brúsenej kože, pretože tá je neskutočne príjemná a mäkká na dotyk a na rozdiel od tej lakovanej, brúsená koža vás v zimnom období nebude chladiť a v lete sa na nej nebudete zbytočne potiť.

sedačka v tvare u
„U“ sedačky sa často krát dajú zložiť do štvorca pričom vytvárajú dokonalú posteľ pre hostí

Sedačka v tvare U je krásne ale aj priestranná!

Sedačka v tvare U sa bude vo vašej obývačke skvelo vynímať, samozrejme za predpokladu, že ju vkusne zladíte s ostatným zariadením, bytovými doplnkami, podlahou a stenami. Snažte sa voliť jednofarebnú sedačku, najlepšie v jemných a neutrálnych farbách ako napríklad béžová, sivá, hnedá či obľúbená biela. Ak túžite po niečom výraznejšom, doplňte sedačku o pekné farebné vankúše, zaujímavý prehoz či iné bytové doplnky – ak sa vám po nejakom čase pohľad na ne zunuje, jednoducho ich vymeníte za nové. Sedačka v tvare U je nielen krásna na pohľad, oceníte na nej hlavne fakt, že na ňu usadíte podstatne viac hostí a to s dokonalým pohodlím.