Sedačka je základ

Chystáte sa zariadiť si svoju novú obývačku alebo len chcete vymeniť svoj starý nábytok a dodať miestnosti nový vzhľad a čaro? Dobre robíte! Nikde predsa nie je napísané, že vaša obývačka musí vyzerať rovnako po dobu 10-20 rokov. Zmeňte jej celkový vzhľad, kúpte nový nábytok, premaľujte steny a budete sa v nej cítiť úžasne. Obývačka je spolu s kuchyňou najnavštevovanejšia miestnosť v dome a preto by mala vyzerať reprezentatívne a hlavne útulne. Aby sa vaša návšteva u vás cítila dobre, musíte ulahodiť jej oku, no nielen to. Obývačka môže byť na oko pekná, no ak si hostí usadíte do tvrdej a nepohodlnej sedačky, veľa parády s tým nenarobíte. Sedačka je totiž jednou z najdôležitejších vecí v obývačke a na jej výbere by ste si mali dať extra záležať.

sedacka3
Sedačka je centrom obývačky, resp. spoločenskej miestnosti

Vybrať sedačku nie je také ľahké

Vybrať tú správnu sedačku ale nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ak si myslíte, že prídete do obchodu, pozriete pár sedačiek, jednu vyberiete a idete zase domov, tak ste na veľkom omyle. V predajni vás totižto doslova zavalia ponukou všetkých možných sedačiek v rôznych prevedeniach, materiáloch, farbách, ale aj cenových skupinách a vy ostanete stáť v nemom úžase. Na kúpu sedačky sa preto treba vopred pripraviť, aby ste si neskôr nevyčítali, že ste kúpili nekvalitný alebo nevyhovujúci kúsok. Naštudujte si vopred čo má spĺňať kvalitná sedačka, vyhraďte si finančný limit, pomerajte miestnosť do ktorej ju chcete dať a až potom sa vyberte nakupovať. Základom by mala byť kvalitná a pevná konštrukcia, ale aj kvalitná výplň vankúšov a odolná poťahová látka. Najmä rodiny s malými deťmi ocenia, ak sa bude dať sedačka ľahko čistiť.

sedačka
Sedačka môže byť aj výrazným dizajnovým doplnkom vašej obývačky

Sedačka musí upútať

Najdôležitejším kritériom pri kúpe sedačky je dizajn a pohodlie. Sedačka je dominantou obývačky a preto musí robiť „wau efekt“. To ale neznamená, že treba voliť gýčovú sedaciu súpravu nevšedného dizajnu a výraznej farby. Takú sedačku budete pravdepodobne po roku meniť, pretože sa vám už nebude páčiť. V jednoduchosti je krása a pre nábytok to platí dvojnásobne. Kúpte si jednoduchú sedačku v zemitých farbách a pokiaľ to chcete nejako oživiť, urobte to s doplnkami. Neverili by ste koľko parády vedia narobiť. A okrem toho, je oveľa jednoduchšie aj lacnejšie po čase vymeniť doplnky za iné, než vymeniť starú sedačku za novú. No nie?