Rodinný dom – splnený sen o bývaní

K zásadným krokom a rozhodnutiam v živote patrí aj otázka vlastného bývania, ktorú skôr či neskôr musí riešiť každý jeden z nás. Rozhodnúť sa správne a zároveň si splniť svoje sny a predstavy o bývaní býva niekedy náročne, najmä v prípade, ak musíme zohľadniť aj niektoré obmedzenia, ako je napr. konkrétna lokalita či finančný limit. Na výber sú však vždy dve základné možnosti – byty a rodinné domy. Kým bývanie v byte je väčšinou akousi prvou a cenovo dostupnejšou voľbou, rodinné domy a bývanie v nich je snom mnohých ľudí, snom, ku ktorému je možno niekedy o niečo náročnejšie a zdĺhavejšie sa dopracovať, ale určite to nie je nemožné.

rodinný dom
Páči sa vám moderné bývanie?

Nebojte sa splniť si svoje sny o bývaní!

Sny sa majú plniť a ak je vašim snom práve bývanie v rodinnom dome so záhradkou, určite sa ho nevzdávajte, najmä ak už máte alebo plánujete rodinu, pretože pre rodiny s deťmi sú rodinné domy s pozemkom priam ideálnym prostredím. Možno sa rodinné domy mnohým zdajú byť nedosiahnuteľnou métou a pritom niekedy stačí urobiť len zopár ústupkov, ako napr. uspokojiť sa s menej lukratívnou okrajovou lokalitou v meste alebo zvoliť starší rodinný dom miesto novostavby či vymeniť veľkomesto za blízky vidiek a nižšia cena nehnuteľnosti môže výrazne zvýšiť vaše vyhliadky na vlastný rodinný domček. Je len na vás, či sú pre vás kompromisy ako napr. každodenné dochádzanie za prácou prípustné.

rodinný dom
Alebo dávate prednosť tradičnému hlinenému rodinnému domu?

Rodinný dom ponúka množstvo výhod

Rodinné domy ponúkajú celý rad výhod, ktoré pri bývaní v byte nikdy nezažijete. Hlavnými benefitmi je nielen viac priestoru a dokonalé súkromie, ale aj možnosť posedieť si uprostred vlastnej záhrady, dopestovať si vlastné chutné jahody či bio zeleninu, vytvoriť deťom domáce ihrisko, mať vlastný bazén, garáž, chovať zvieratká či usporiadať záhradnú párty. Na druhej strane však treba počítať aj s väčším množstvom práce okolo domu, ale výhody ktoré rodinné domy ponúkajú za to rozhodne stoja.