Rekonštrukcia podkrovia ponúka nové priestorové možnosti

Podkrovie je pre niekoho veľmi nepraktická časť domu, no ja si myslím práve opak. A mnohé renovácie a rekonštrukcie podkrovia to dokazujú. Podkrovie má síce iné rozmery ako klasická izba a niekedy atypický vzhľad a steny, no s troškou fantázie sa dá z podkrovia vyčariť skvelá spálňa, detská izba na hranie, hosťovská izba, pracovňa, domáce kino, alebo jednoducho úložný priestor, kde si všetko nájde svoje vlastné miesto a ostane len perfektne zorganizovaný poriadok. Rekonštrukcia podkrovia sa zväčša koná v starších domoch, kde tento priestor nebol nikdy poriadne využívaný. Podkrovie má skvelý potenciál pre niekoľko možností ako som už vyššie spomínala.

rekonštrukcia podkrovia
Rekonštrukcia podkrovia – z ničoho jedna útulná knižnica

Je potrebná rekonštrukcia podkrovia?

V mnohých prípadoch áno. S dnešnými technológiami a novinkami v oblasti bývania je naozaj veľa možností pre dokonalú transformáciu podkrovného priestoru. Pri výbere nábytku to môže byť trošku ťažšie, preto odporúčam nábytok na mieru alebo sektorový nábytok, ktorý si môžete vyskladať podľa priestorových možností. Niekedy si stačí predstaviť, čo vám v dome najviac chýba. Dámy by napr. určite ocenili veľkú skriňu, do ktorej môžu vojsť a vyberať si outfit z dokonale usporiadaných vecí a doplnkov. Veľké zrkadlá a perfektne a viditeľne uložené drahé kabelky. Rekonštrukcia podkrovia toto želanie môže splniť. V rodine s deťmi môže rekonštrukcia poskytnúť v podkroví hraciu miestnosť s mäkkým nábytkom a hračkami, o ktoré rodičia nikdy nemusia zakopávať v ostatných miestnostiach v dome. A možno ste vždy túžili po samostatnej miestnosti s vlastnou kúpeľňou pre vašich hostí, poskytnúť im dostatočné súkromie a aby sa mohli zdržať aj viac ako jednu noc a cítili sa stále veľmi príjemne. Pri dostatočne veľkom priestore je rekonštrukcia podkrovia na pekný hosťovský „apartmán“ skutočným luxusom.

rekonštrukcia podkrovia
Kino sála priamo doma

Ako využiť podkrovie?

Pracovňa, relaxačná miestnosť, domáce kino, pre knihomilov domáca knižnica, dobre odzvučnená hudobná miestnosť, malá telocvičňa, jednoducho na čo si len spomeniete môžete mať. Vyhrajte sa s priestorom, využite každý kút. Ak si to stále neviete predstaviť, nahliadnite do niektorého z katalógov o bývaní alebo sa poraďte s interiérovým dizajnérom.