Ratanové sedenie – pohodlie na záhrade

V dnešnej dobe patrí ratan a výrobky z neho vyrobené k veľmi obľúbeným a jeho popularita stále rastie. Je to hlavne tým, že ratan má skvelé a jedinečné vlastnosti ako napr. jeho nízka hmotnosť, krásny dizajn, dlhá životnosť či jednoduchá údržba. Ďalší z dôvodov, pre ktorý stúpa jeho záujem u veľkého množstva ľudí  je, že výrobcovia stále rozširujú svoju ponuku o nové kúsky. V ponuke výrobkov z ratanu nájdete všetko možné. Či už to je nábytok vhodný do exteriéru ako záhradné ratanové sedenie – pohovky, kreslá, stoličky, záhradné ratanové stoly a rôzne ratanové lehátka či truhlice z ratanu. Takisto v interiéri nájdete množstvo rôznych bytových doplnkov, ktoré sú vyrábané z ratanu ako napr. lampy, koše na prádlo, stojany, komody, skrine, taburetky, košíky, podnosy… no jednoducho je ich naozaj neskutočné množstvo. Vybrať si dokáže naozaj každý.

Ratanové sedenie
Elegantná a pohodlná záhradná ratanová súprava.

Aké ratanové sedenie si vybrať

Zariaďujete terasu, alebo záhradu a vybrali ste si nábytok z ratanu? Dobrý výber, to je pravda, no neviete sa rozhodnúť, aké ratanové sedenie chcete? Či to bude ratanová sedačka alebo ratanové kreslá, prípadne iba ratanové stoličky? Samozrejme sa musíte rozhodnúť podľa určitých kritérií, ako napr. počet ľudí vo vašej domácnosti, aby ste nekúpili štyri ratanové kreslá a doma je vás šesť, ďalej rozhodujú vaše priestorové možnosti, koľko máte miesta na záhradný nábytok, aby sa nestalo, že sa budete tlačíť, či ho nebudete mať kam rozložiť, aby bolo sedenie nielen efektívne, ale aj pohodlné a samozrejme, treba myslieť aj na vaše finančné možnosti. V prípade, že máte veľa členov v domácnosti a často organizujete gril párty na záhrade, máte dostatok voľného priestoru a aj dostatok finančných prostriedkov, určite sa poobzerajte po záhradných ratanových súpravách, ktoré obsahujú sedačku, kreslá, podnožky a stôl.

Ratanový nábytok
Mimoriadne pohodlná ratanová súprava s vysokým operadlom, sedákom a opierkou na chrbát.

Pelech pre domáce zvieratá z ratanu

Z ratanu sa vyrába nielen skvelý nábytok do domácnosti, na záhradu, či terasu. Výrobcovia ponúkajú aj pohodlné pelechy pre domácich miláčikov, ktoré sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Svoje pohodlie si tak nájde každý jeden, či  malý, tak aj veľký domáci maznáčik. A kedže sú vyrábané z kvalitného ratanu, zárukou je jeho vysoká pevnosť a odolnosť. Tak ako pri ratanovom sedení, aj pelechy sú veľmi praktické, ľahko prenosné a hlavne, nenáročné na čistenie. Vankúš alebo deku, ktorú ste dali do peliešku jednoducho vyperiete a vnútro stačí, keď povysávate. Jednoduché, že?