Prvotriedne autorádio vám spríjemní váš deň

Pochválil sa vám sused, že si aj v tomto náročnejšom období zakúpil nové autorádio? Podľa odborných recenzií je práve to jedným z najrevolučnejších a zároveň aj cenovo veľmi prijateľné za posledné roky. To nie je zázrak, ale jedno z najpredávanejších autorádií u nás! Ktoré to je? To vám neprezradíme, no zato poskytneme dosť indícií, aby ste si aj vy našli autorádio svojich snov. Čo by malo určite spĺňať?

Nech je už doba akokoľvek vyspelá, stále existuje zopár funkcií, formátov a spôsobov nastavenia, ktoré budeme od autorádia vyžadovať „nonstop“. Vyplýva to jednak zo špecifík prostredia, v ktorom ho používame a samozrejme, komunikačných obmedzení.

autorádio
Moderné autorádiá disponujú mnohými skvelými funkciami.

Čo by malo mať dobré autorádio?

Preto sme okamžite „zalapali“ po bezdrôtovej komunikácii a nevedeli sme si už ani nič lepšie v rámci vybavenia autorádií predstaviť! Aj to je už staré známe a medzi výbavu sa postupne dostávajú kompaktné projektory s možnosťou bezdrôtového streamovania hudby i obrazu. Užívateľov poteší predovšetkým veľkokapacitná batéria, vstavané wi-fi a HDMI vstup.

Veľkej popularite sa vždy tešia autorádiá s výborným pomerom cena/kvalita. Žiaľ, nie je ich ako húb po daždi a taktiež sa nedajte zlákať len inovatívnym dizajnom. Na druhej strane, komu by sa zapáčila ponuka nového, ale len základného a bezmechanikového autorádia? Ak však prehodnotíte, že tieto modely disponujú DAB a bluetooth technológiou, tak opäť máte o všetko postarané.

rádio do auta
Doprajte si skvelý zážitok z jazdy vďaka prvotriednemu autorádiu.

Ako je to s výberom autorádií v praxi?

V mnohých diskusiách a na recenziách nachádzame, že užívatelia sa najviac zameriavajú na jednoduchý dizajn „bez zmeny“. Musí však vhodne zapasovať do celkového konceptu vášho automobilu a počas používania by vám malo byť ergonomicky „naklonené“. Pod tým rozumieme nenáročnú prácu s tlačidlami, dodržané 4 farebné kombinácie podsvietenia a rozmery približne do 130 mm.

Čoraz väčší zreteľ sa kladie aj na režim úspory energie, no čo ani teraz nevyšlo z módy, sú klasické autorádiá s CD mechanikou, respektíve bez, ale so šikovnou aplikáciou pre telefóny. Záleží len na vás, či chcete na cestách zažívať plno rozmanitej zábavy alebo si vybaviť telefonáty, na ktoré sa vám nezvýšilo času doma. Cesty sú „prázdne“, a tak máte teraz skvelú príležitosť naučiť sa ovládať svoje autorádio.