Profesionálne umývačky riadu šetria aj personál

Keď uvažujete o kúpe komerčnej umývačky riadu, pripravte sa na väčšiu  investíciu do vašej gastronomickej prevádzky. Nie je to niečo, čo pomocný personál aj profesionálni kuchári používajú iba príležitostne. Potrebujú ju denne a neustále od rána do neskorej noci. Kuchári a manažéri kuchýň, ktorí sa spoločne rozhodujú a type umývačky riadu, robia dlhodobé strategické rozhodnutie. Ovplyvní to každodenné fungovanie kuchyne. V mnohých ohľadoch je profesionálna umývačka riadu srdcom kuchynského zariadenia. Doslova  všetko, čo sa pri príprave surovín a varení v kuchyni deje, závisí od nej. Ak ju nemáte, alebo ak ten váš kuchár nemá čistý riad, obsluhujúci personál poháre a príbory žiarivo čisté a hygienické, všetko ostatné sa pokazí. Hrnce, panvice, rôzne gastro nádoby, ale aj taniere, poháre a príbory. Umývať všetko ručne by zabralo hodiny oproti niekoľkým minútam, za ktoré zvládnu jedinú várku profesionálne umývačky riadu.

profesionálne umývačky riadu
Profesionálne umývačky riadu sú nutnosťou vo väčších kuchyniach

Profesionálne umývačky riadu znižujú náklady 

     Umývačka riadu znižuje prevádzkové náklady akejkoľvek gastronomickej prevádzke. Spotrebuje sa  menej vody a čistiacich prostriedkov. Minimalizuje sa riziko rozbitého riadu, ktorý by sa pri ručnom umývaní mohol vyšmyknúť z rúk. Zabraňuje vzniku drobných rezných poranení rúk personálu. Jednoducho  profesionálna umývačka riadu je neoceniteľný pomocník. S ohľadom na  charakter vašej prevádzky a zamerania vašej kuchyne je dôležitý aj výber vhodnej umývačky. Veľké profesionálne umývačky riadu sú v rôznych druhoch reštaurácií a stravovacích zariadení. Výber toho  správneho modelu je dôležitý. Mal by  sa najlepšie hodiť do konkrétneho prostredia kuchyne, bistra alebo baru. Poskytnúť efektívnu a spoľahlivú službu.  Profesionálna umývačka riadu by nemala zaberať príliš veľa miesta v konkrétnom priestore. Jej spotreba vody, čistiacich prostriedkov a energie musí byť primeraná vašim prevádzkovým nákladom.  

profesionálne umývačky riadu
Tunelové profesionálne umývačky riadu spravia všetko za vás

Umývačky skla, bieleho a čierneho riadu 

    Každá profesionálna umývačka riadu je už výrobcom prispôsobená  podľa typu umývaného riadu. Zvyknú sa deliť na umývačky skla, bieleho a čierneho riadu. Výrobcovia sa samozrejme prispôsobujú a snažia. Výsledkom je ponuka kombinovaných umývacích zariadení. Vie váš personál ako sa starať o vašu novú  umývačku riadu? Pravidelná profesionálna starostlivosť, čistenie filtrov a mäkká voda predlžujú jej životnosť.