Príručná taška pre našich miláčikov

Mnohí majitelia svojich miláčikov v podobe malých plemien psov vedia veľmi dobre, aj z vlastných zážitkov a skúseností, že ich psíci nie sú nadšencami náročnej outdoorovej turistiky. Nedá sa s nimi väčšinou vydávať na extra dlhé túry či komplikovanejšie dovolenky a cestovanie. Títo psíci nemajú väčšinou radi ani mokro a mrazivejšie podmienky. Niektorým aj drobná prechádzka do obchodného centra môže spôsobiť nežiadúci stres a problém. A v takýchto situáciach im aj nám môže spríjemniť život vhodná príručná taška.

príručná taška
Príručná taška je na prepravu psíka po meste ideálna.

Príručná taška na prepravu psíkov

Psy sú všeobecne zvyknutí prespať väčšinu dňa. Obzvlášť to platí pre tie najmenšia plemená psíkov, ktorí sú schopní preleňošiť na gauči väčšinu dňa. Nemôžeme sa potom čudovať, že nie sú príliš nadšení, keď sa majú vydať na nejakú dlhšiu vychádzku. Pri cestovaní hromadnou dopravou, na výletoch, alebo na dlhších prechádzkach oceníte príručnú tašku pre psov. Tašky sú spravidla látkové alebo kožené. Veľkou výhodou je zpevnené dno tašky, ktoré zabráni deformácii chrbtice našich miláčikov.

Príručná taška ako súčasť vášho outlooku

Tento typ príručných tašiek sa vyrába v rôznych farebných i dizajnových variantoch. Nemal by teda byť problém ľahko ju zladiť  so svojim oblečením alebo so spoločenskou situáciou, na ktorú sme sa so psíkom vybrali. Dá sa jednoducho vybrať taká prenosná taška, aká je vám tvarovo i farebne najbližšia. Veľkosť tašky sa musí samozrejme vyberať podľa veľkosti psíka. Mal by sa v taške cítiť pohodlne a isto.

príručná taška
Malé plemeno a príručná taška pasujú k sebe.

Pohodlné cestovanie pre obidvoch

V prípade, že vás psík bude doprevádzať na návštevách, je potrebné myslieť na to, že si bude chcieť aj zdriemnuť. Nie každá príručná taška pre našich miláčikov má vnútorné vypolstrovanie. Pokiaľ bude vo vnútri takejto prenosnej tašky len koženka, je potrebné dať tam psíkovi aj deku, v ktorej sa mu bude pohodlne odpočívať. Každá takáto príručná taška býva vybavená popruhom, ktorý pripnete psíkovi na obojok a tým zabránite jeho neočakávanému vyskočeniu niekam von.