Príručná batožina nám občas úplne stačí

Jedno zo všeobecných pravidiel o leteckej preprave pasažierov  hovorí, že do príručnej batožiny by mali byť umiestnené iba veci potrebné počas letu a cennosti. Do nedávnej doby to nebol žiadny problém. S príchodom nízkonákladových aeroliniek a ich vyššími poplatkami za batožinu sa to postupne mení. Málokto  chce platiť príliš veľa za prepravu kufra. Ľudia si tak začali baliť všetko potrebné na cestu do príručnej batožiny. A problémy na seba nenechali dlho čakať. Pamätám si situácie, kedy mali cestujúci aj niekoľko príručných batožín zo sebou, mnohí si veci prebaľovali. Dnes sa však stále viac vyžaduje len jedna  príručná batožina na osobu priamo na palubu lietadla.

dámska príručná batožina
Dámska príručná batožina do ktorej sa vám všetko zmestí.

Pre mnohých postačuje len príručná batožina

Je samozrejme pravdou, že každý máme o trocha iné potrebné vybavenie na cesty. Záleží aj od účelu a a dĺžky pobytu v zahraničí. Cestujem skutočne v priebehu roka veľakrát, nielen nízkonákladovými spoločnosťami a som úprimne presvedčený, že najmä na cestách po Európe pre mňa plne postačuje len príručná batožinu. Osobne cestujem len s palubnou batožinou aj v prípade, že mám v cene letenky nárok na väčšiu odbavenú batožinu. Cestujem obťažkaný iba príručnou batožinou, za letenku zaplatím vo väčšine prípadov oveľa menej, cestovanie je komfortnejšie a jednoduchšie.

detská príručná batožina
Detská príručná batožina ktorú si vaše dieťa zamiluje.

Cestovanie len s príručnou batožinou má množstvo výhod

Cestovanie lietadlom len  s príručnou batožinou je vlastne podobné ako cesta vlakom, alebo autobusom. Okrem nutných bezpečnostných kontrol na letiskách. Po príchode na letisko zamierim priamo k odletovej bráne, palubný lístok som si vopred ešte doma zariadil cez internet, po pristátí ma nič nezdržiava a ihneď idem svojou cestou. Takmer rovnako ako po príchode na vlakovú či autobusovú stanicu.  Výhodou je aj to, že za letenku zaplatím oveľa menej, do odbavovacej haly letiska môžem prísť neskôr a ak niekoľkokrát prestupujem na iný let inou spoločnosťou, všetko je jednoduchšie.  Po pristátí nemusím čakať pri páse s batožinou a moja príručná batožina sa mi nestratí a nepoškodí.