Prilba aj ako estetický doplnok

Každý z nás má určitú skúsenosť s nejakým typom ochrany svojej hlavy v podobe a forme prilby. Pri práci na stavbe, ťažbe surovín v podzemí, počas cyklistickej  túry alebo aj paintballu alebo airsoftu. Výber vhodnej prilby je samozrejme podriadený jej účelu a  niekedy len rekreačného požívania. Dôležitá je samozrejme aj veľkosť konkrétnej prilby. Ľudia sa skôr pri voľbe  veľkosti svojej novej prilby rozhodnú pre o niečo väčšiu.  Pripadá im na hlave o dosť pohodlnejšia. Pri nečakanom náraze však takáto  prilba chráni hlavu výrazne menej. Správne zvolená prilba vám musí na hlave sedieť pevne a pohodlne. Nesmie vás nikde tlačiť. Novú prilbu voľte skôr tesnejšiu, pretože každá prilba sa používaním po čase vytlačí a zhruba o pol čísla zväčší. 

prilby
Prilby vás chránia

Prilby pre hry a zábavu 

    Na našom trhu je skupina prílb, ktoré si zákazníci zaobstarávajú pre určitý rekreačný spôsob trávenia voľného času niekde mimo mesta. Takéto prilby však v žiadnom prípade nenahrádzajú balistickú ochranu očí a hlavy. Ich používanie za týmto účelom je nesprávne a proti zamýšľanému účelu. Výrobca alebo predávajúci nezodpovedá za prípadné zranenia alebo poškodenie materiálu, ktoré vzniklo nevhodným spôsobom používania. Takúto prilbu nie je možné používať ani ako ochranný pracovný prostriedok. Takéto druhy prílb  slúžia aj ako darček a možný estetický doplnok. Výrobca ani predajca neručí za akékoľvek zranenia pri ich použití k inému účelu než ako rekreačnému a estetickému doplnku.  

    Medzi takéto produkty patrí napríklad aj obľúbená prilba Ultimate Tactical  Warrior od firmy Ultimate Tactical. Vo svojom vnútri má penové vankúšiky, ktorými sa dá poloha prilby nastaviť tak aby  vyhovovala vášmu tvaru hlavy. Ďalšie prilby pod značkou  Fast predstavujú známe  štandardy kvality v oblasti ochrany hlavy. Jednoduchosť nastavenia, komfort a všestrannosť sú prednosťou obidvoch typov prílb.. 

prilby
Prilby ochránia väčšinu tváre

Historické repliky 

    Príkladom prilby ako estetického doplnku môže byť prilba Trojan Corinthian a Lion Viking. Sú to obľúbené repliky prílb spojených so známymi udalosťami v dávnej histórii ľudstva. Pôvodnú korintskej prilbu používali grécki bojovníci v období vlády Alexandra Macedónskeho. Replika prilby Lion Viking nám môže pripomínať mnohé zo života Vikingov.