Prichádza čas, aby vaša fasádna omietka opäť zažiarila!

Jar je čochvíľa tu, a tak sa určite aj vy tešíte na príjemné slnečné dni, ktoré nás čakajú, plánujete prvé práce v záhradke či dokonca veľké jarné upratovanie. No na druhej strane, len čo vyjdete von, váš zrak upúta znečistená fasádna omietka vášho domu a dobrý pocit je zrazu preč?  Vašu dobrú náladu, ani vaše plány to rozhodne nemusí prekaziť. My pre vás totiž máme pomerné rýchle, naozaj efektívne a ešte k tomu aj finančne nenáročné riešenie. Naplánujte si spolu s nami jarné čistenie fasád!

fasádna omietka

Nechajte čistenie fasád na profesionálov

Áno, čistenie fasád môže na prvé počutie znieť veľmi náročne. Veď predsa museli by ste ísť do obchodu, vybrať si správny čistiaci prostriedok, zohnať si vysokotlakový čistič, potom vyčistiť celú fasádu úplne sami a ešte premýšľať, čo so všetkou tou znečistenou vodou naokolo! No na všetky tieto problémy môžete veľmi rýchlo zabudnúť. Stačí, ak čistenie fasád necháte na profesionálov – profesionálnu firmu, ktorá sa čisteniu fasád venuje a vyrieši všetko za vás. Navyše, takéto čistenie fasád nemusí byť ani finančne náročné. Cena sa pohybuje už okolo 3,8 eura za meter štvorcový. Ak si túto sumu porovnáte s tým, koľko stojí nová fasádna omietka, ušetriť môžete 50 až 70%.

čistenie fasád

Fasádna omietka opäť ako nová

Je úplne bežné, že fasádna omietka sa rokmi znečistí. Môže za to prach, výfukové plyny z áut, vplyvy počasia či napríklad lastovičky nasťahované priamo pod vašou strechou. Dôležité je však nezanedbať pravidelnú starostlivosť o fasádu a absolvovať čistenie fasád aspoň raz za 5 rokov. Ak si totiž vyberiete naozaj kvalitnú firmu, ktorá vám čistenie zrealizuje, mala by vám na konci čistenia aplikovať na fasádu aj ochranný prostriedok, ktorý vašu fasádu ochráni na nasledovných päť rokov. Na druhej strane, ak umývanie fasády dlhé roky zanedbávate, môže to viesť k vzniku závažnejší problémov, než je len neestetický vzhľad vášho domu. Na vašej fasáde sa totiž môžu začať tvoriť zdraviu škodlivé riasy a plesne, prípadne sa fasáda môže nenávratne poškodiť, keď na nej začnú vznikať trhliny a praskliny. Preto odporúčame, aby ste už dlhšie nečakali a naplánovali si čistenie fasád ešte dnes!