Prečo tenisky dávajú pocit slobody?

Poznáte ten úžasný pocit, keď si obujete svoje obľúbené tenisky a vybehnete niekam do prírody, kde sa môžete v pokoji poprechádzať alebo si aj výborne zašportovať, zabehať? Je to úžasný pocit radosti, nadšenia a slobody a každý z nás si občas (či skôr pravidelne) potrebuje takto príjemne „vyčistiť a vyvetrať hlavu“. A práve to sú dôvody, prečo nám takéto topánky dávajú pocit slobody a prečo sa v pohodlných a kvalitných teniskách zakaždým cítime tak príjemne a komfortne. Tenisky sa nám podvedome akosi automaticky spájajú s relaxom a voľnočasovými aktivitami, či už je to spomínaný beh, prechádzky, dovolenky, jazda na bicykli alebo turistika, a tak by práve tenisky nemali chýbať v žiadnom domácom botníku.

tenisky
Bežecké tenisky sú špecifické

Vyberáme správne bežecké tenisky…

To, aké tenisky si kúpime, nám v žiadnom prípade nemôže byť ľahostajné, najmä ak sa chceme cítiť skutočne komfortne. Pamätajte, že zniesť trochu diskomfortu pri krátkej prechádzke mestom nie je až taká katastrofa ako keď si zvolíme tie nesprávne na beh. Po hodine behania vám takéto topánky dajú jasne pocítiť, či ste si na ich výbere dali skutočne záležať, alebo ste skôr mysleli na úsporu svojej peňaženky. A práve preto, ak hľadáte bežecké tenisky, na kvalite určite nešetrite (zaujímajte sa o priedušnosť, nepremokavosť aj odľahčenie obuvi). Správny výber bežeckých tenisiek ovplyvňuje aj množstvo ďalších faktorov, napr. veľkosť a tvar chodidla, spôsob nášľapu a technika behu (supinácia, pronácia), naša hmotnosť, ako aj terén, po ktorom beháme či intenzita behu.

tenisky
Do mesta a na prechádzky

Pohodlie a pútavý dizajn v mestských teniskách

V prípade, že si vyberáme mestské tenisky, už určite nemusíme mať až natoľko vysoké nároky a očakávania ako u bežeckých tenisiek, a tak často oveľa viac dbáme na vzhľad a pútavý dizajn, ktorý bude v súlade s aktuálnymi módnymi trendami. Aj mestské by však mali byť pohodlné a kvalitné, aby sme sa v nich mohli cítiť naozaj príjemne, takže si doprajte nejakú dobrú a osvedčenú značku a pocit slobody je zaručený…