Dovolenka Dubaj – niekoľko dôvodov prečo si zamilujete Dubaj

Každá kultúra má svoje vlastné charakteristiky. Španielsko má býčie zápasy, Taliansko má svoje slávne cestoviny a pizzu, Británia je zasa známa svojim mliečnym čajom. Veci, ktoré robíme, čo hovoríme a ako gestikulujeme, to všetko ostáva po generácie v nás a robí nás jedinečnými.

dovolenka dubaj
Dovolenka Dubaj – exotická aj svojou stravou

Dubaj je luxusná krajina, bohatá na zaujímavú architektúru a veľa originálnych a zábavných atrakcií. Je to však predovšetkým dovolenkové miesto, preto sa zameriame na tému dovolenka Dubaj. Mnohí z nás pri plánovaní dovolenky plánujú miesta, ktoré chcú navštíviť, obchody, v ktorých chcú nakúpiť, pláže, na ktorých sa chcú slniť a aktivity, ktorých sa chcú zúčastniť. Málokto si však naplánuje napríklad to, ako sa bude stravovať. V každej krajine máte medzinárodné reštaurácie, no koľkí z vás si trúfajú na miestne špeciality? Je malá skupina dovolenkárov, ktorí cestujú do iných krajín len kvôli miestnej kuchyni. Či sú to kuchári, novinári, alebo potravinoví kritici.

Kuchyňa Blízkeho východu

Dovolenka Dubaj ponúka výborné a chutné reštaurácie s národnými jedlami. Existujú aj rôzne rýchlo kurzy varenia, kde vás naučia recepty a presný postup prípravy ich jedál. Medzi najobľúbenejšie jedlá v Dubaji patrí „Shish Taouk“ alebo kuracie kebobs, „falafel“, „hummus“, „ghoraibi“ maslové koláčiky, pečivo pita, libanonská ryža, vyprážané jahňacie hamburgery či „fasulia“ – zelená fazuľka a dusené hovädzie mäso. Veľmi obľúbená ingrediencia je tahini pasta.

Shish taouk je veľmi jednoduché a ľahké jedlo, ktoré zasýti. Jednoducho si napicháte na špajle kúsky mäsa a zeleninu (podľa vášho výberu) a položíte na gril, kým sa upečie mäso. Hummus je považovaný za pochúťku. Môžete ho podávať s opekaným pečivom pita alebo ako „dip“  pre mrkvové hranolčeky či zeler. Výborná je aj turecká káva, ktorá sa v Dubaji podáva na stôl takmer každému skoro automaticky (ako napr. soľ). Fasulia je naozajstný hit hlavne v chladných, zimných dňoch. Koreniny, ktoré sa použijú v tomto jedle, skutočne chutne dopĺňajú zelené fazuľky a mäso. Hovädzie mäso sa môže nahradiť aj ľahším, jahňacím (hovädzie mäso je však menej časovo náročné).

dovolenka Dubaj
Dovolenka Dubaj a jedlá typické pre túto krajinu

Chutná dovolenka Dubaj

Ak vám dubajská kuchyňa alebo kuchyňa Blízkeho východu chutí, môžete si ju dopriať aj u vás doma. Pre maximálnu chuť spojenú s dobrodružstvom a zaujímavými zážitkami sa vyberte priamo do Dubaja. Dovolenka Dubaj uspokojí každého zvedavca. Dovolenky do Dubaja si môžete rezervovať už takmer v každej cestovnej kancelárii.