Prečo si vybrať nerezový drez do vašej kuchyne?

Chystáte sa na prerábku vašej kuchyne? Sú v nej miesta, ktoré využívame častejšie než tie ostatné. Medzi také patrí aj drez, ktorý je akýmsi stredobodom celej miestnosti. Existuje však viacero druhov. Ako si vybrať ten správny? Závisí od mnohých vlastností, ktoré by poriadny drez mal spĺňať. Medzi ne patrí ich tvar, ktorý môže mať podobu obdĺžnika, štvorca alebo kruhu. Kruhový a štvorcový typ sa odporúča najmä majiteľom menších kuchýň. Máte to šťastie a metre štvorcové vašej kuchyne vám robia radosť? V tom prípade sa zamerajte na obdĺžnikový tvar. A čo materiál? Existuje viacero druhov, no najpopulárnejší je nerezový drez.

nerezove drezy
Rohový nerezový drez

Nerezový drez a jeho výhody

Nerezový drez je pre väčšinu domácností voľbou číslo jeden. Jeho sila spočíva v jeho univerzálnosti, keďže je veľmi jednoduché ho farebne zladiť s kuchynskou linkou. Je taktiež využiteľný v každom dizajnovom prostredí. Či už ste si zvolili modernú, klasickú alebo modernú štýlovú kuchyňu, nerezový drez vám sadne do každej. Samostatnou kapitolou sú jeho hygienické vlastnosti. Aj preto sú využívané v takmer každom type prevádzky. Od honosných reštaurácií, skrz fastfoody až po päť hviezdičkové hotely. Nerezové drezy sa jednoducho kombinujú s batériami v nerezovom a chrómovom prevedení. Chcete dosiahnuť pevnosť a stálosť vzhľadu drezu? Dajte si pozor na zloženie a hrúbku ocele. Jeho hladký povrch je nenáročný na údržbu, čo ocení každá správna gazdinka.

 

nerezove drezy
Multifunkčný nerezový drez

Dizajn, ktorý neomrzí

Hoci nerezový drez plní v kuchyni hlavne praktickú funkciu, tvorcom a dizajnérom kuchynského vybavenia neunikla jeho skvelá dizajnová flexibilita. Z toho dôvodu sa v posledných rokoch stalo z nerezu hotová dizajnérska mánia. Výhodou nerezových drezov sú hranaté tvary a ostré línie, ktoré v minimalistickom poňatí získavajú dizajnové ocenenia po celom svete. Pokiaľ kráčate s dobou a chcete chrániť našu planétu, určite oceníte, že nerez je recyklovateľný a ekologický materiál. Nielenže získate skvelého pomocníka do kuchyne, ktorý vám dlho vydrží, ale ešte aj podporíte dobrú vec.