Prečo práve last minute dovolenka

Hoci letná dovolenka je vecou, na ktorú sa väčšina z nás teší už minimálne od Vianoc, nemusí byť plánovanie konkrétnej destinácie ukončené už v zimných mesiacoch. Turisti tradične nakupujú takzvané first moment zájazdy už v zimných mesiacoch. Avšak stále viac dovolenkárov sa spolieha aj na last minute dovolenky a často sa spoliehajú aj na zahraničné cestovné kancelárie.

Pri tomto type zájazdov je síce často nižšia cena za dovolenku ako pri bežnom zájazde, treba však počítať s tým, že pri last minute dovolenke je možnosť výberu a upravenia zájazdu značne obmedzená. Pokiaľ sa však rozhodnete práve pre tento druh dovolenky, treba mať na pamäti niekoľko vecí.

7 zásad pri výbere last minute dovolenkylast-minute-tui

  1. Neočakávajte extrémne zľavy – treba si uvedomiť, že ani cestovné kancelárie nemôžu ponúkať dovolenky zadarmo. Zľavy sa pri last minute zájazdoch pohybujú väčšinou v rozmedzí 10 – 50% z katalógovej ceny. Spravidla sa cena zvyšuje čím je dátum last minute dovolenky bližšie.
  2. Nespoliehajte sa iba na jednu cestovnú kanceláriu – najjednoduchšie je vyhľadávanie last minute dovoleniek prostredníctvom internetu. Tu majú cestovné kancelárie zobrazené všetky ponuky a aj ich aktualizácie.
  3. Otestujte aj super last minute – pokiaľ vám presne nezáleží na konkrétnej destinácii a voľno v práci nenahlasujete mesiac dopredu, tak je táto možnosť ideálna. Kúpa zájazdu menej ako týždeň pred odchodom vám dokáže ušetriť nemalé financie.
  4. Preverte si ďalšie náklady na dovolenke – niektoré zájazdy za super cenou skrývajú oklieštenosť služieb. Preto sa radšej vopred informujte aj o zvyšných nákladoch čo vás čakajú na dovolenke. Aby sa z lacnej last minute dovolenky nestala najdrahšia dovolenka posledný rokov.
  5. Skontrolujte si všetky doklady – ako pri každej dovolenke, aj pri last minute dovolenkách platí, že treba mať všetky dokumenty platné. Dôležité je aj informovať sa na nutnosť získania víz do cieľovej krajiny.
  6. Overte si cestovnú kanceláriu – hlavne poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku, ktoré vám zabezpečí servis aj v prípade, ak sa dostane cestovná kancelária do problémov.
  7. Dajte pozor na zmluvy – dbajte na to, aby ste rozumeli celej zmluve a podpíšte ju iba v prípade, ak ste s ňou spokojný.

last-minute-dovolenkaDovolenka last minute už v dnešnej dobe nemusí byť iba doménou dobrodruhov a mladých ľudí, ktorí proste chcú cestovať. Last minute dovolenka môže byť aj dovolenka, na ktorú sa tešíte už od Vianoc. Iba destinácia je otázna. Tak neváhajte a vyberajte, napríklad aj tu.