Pracovné odevy sú dnes už samozrejmosťou

Zaistiť bezpečnosť pri práci pre svojich zamestnancov je jednou z hlavných povinností každého zamestnávateľa. K tomu je potrebné vhodné pracovné oblečenie, ktoré svojimi vlastnosťami dostatočne ochráni zamestnanca pri práci a poskytne mu potrebné pohodlie, ktoré potrebuje na vykonanie svojej pracovnej činnosti. Pracovné odevy predstavujú dostatočnú ochranu pred akýmkoľvek znečistením a zamastením, taktiež ochranu pred vplyvmi počasia ako zima, dážď, alebo priame slnko. Tieto odevy slúžia mimo iného aj na vykonávanie náročných činností na rizikovejších pracoviskách a v zhoršených či sťažených podmienkach. Pracovné oblečenie jednoducho patrí k tej najdôležitejšej ochrannej pracovnej pomôcke.

Správne pracovné oblečenie je dôležité.

Pracovné odevy

Medzi najbežnejšie a najčastejšie používané pracovné odevy patria mikiny, bundy, flisový program, tričká, polokošele, montérky, pracovné kombinézy, pracovná obuv, reflexné odevy, pracovné plášte, zástery či jednorazové odevy, ktoré sa používajú hlavne pri práci s potravinami či liekmi. Tieto ochranné odevy sa v dnešnej dobe vyrábajú v skutočne širokom sortimente farieb a strihov.

Bavlna ako najvhodnejší materiál

Pre ich výrobu sa najčastejšie využíva čistá bavlna o ktorej je už dávno známe, že má výborné sacie schopnosti a keďže ide o prírodný materiál, je veľmi príjemná na nosenie a ľahko sa v nej pohybuje. V prípade, že potrebujete odolnejšie oblečenie, určite siahnite po kombinácii bavlna – polyester. Pracovné odevy z tejto zmesi výborne držia tvar, sú elastické a odolnejšie, ale zato menej savé ako tie bavlnené. Veľmi podobné vlastnosti má aj kombinácia materiálu bavlna – spandex, pretože oblečenie je krásne ľahké, vzdušné, savé, pružné a skutočne veľmi príjemné na nosenie. Vodeodolné odevy sú vyrábané z polyuretánu, PVC a z teflonovej úpravy. Pre ohňovzdorné odevy sú najvhodnejšie proban a pyrovatex. Veľkú úlohu však zohráva aj gramáž, takže čím ťažšia, tým je pracovné oblečenie kvalitnejšie.  

Nákup z pohodlia domova

Nakúpiť kvalitné pracovné odevy sa dajú aj prostredníctvom internetu, veľa krát oveľa výhodnejšie. Ponuka e-shopov býva podstatne širšia a ku každému tovaru je uvedený podrobný rozpis a niekde aj recenzie na daný tovar, takže jeho výber je určite nielen pohodlnejší, ale aj jednoduchší.