Pracovné bundy možu byť aj vašou reklamnou plochou

Pracovné bundy sú dôležitou časťou vrchného oblečenia. Ich účelom je chrániť nás nielen pred nepriazňou počasia, ale aj pred prípadnými zraneniami ako sú popáleniny, porezanie či pichnutie. Pracovná bunda by preto mala byť vyrobená z oveľa silnejšieho a pevnejšieho materiálu ako je klasická bunda. Mala by ideálne obsahovať aj reflexné prvky pre dobrú viditeľnosť zamestnancov, a rozhodne nie je zlým nápadom umiestniť na takúto bundu aj vaše logo alebo reklamné prvky. Okrem toho, že budú vaši zamestnanci vyzerať profesionálnejšie, môže takáto bunda priniesť aj zákazky vašej firme.

pracovné bundy
Zateplená zimná pracovná bunda

Vlastnosti pracovných búnd

Pracovné bundy, ktoré sú obľúbené pre pracovné využitie, môžu byť vhodné aj pre použitie vo voľnom čase, ako napríklad  pre turistiku a ďalšie voľnočasové aktivity. Pracovné bundy si vyberajte podľa vašich potrieb a pracovného zaradenia. Pracovná bunda môže mať rôzne vlastnosti ako sú  nepremokavosť, vetruodolnosť, zateplenie, reflexné prvky, antistatickosť,  protiporeznosť či nehorľavosť. Každá z týchto vlastností je vhodná na niečo iné, stačí len vybrať správnu kombináciu. Aby bola vaša bunda pohodlná a bola vám pri práci užitočná, mala by obsahovať aspoň základné prvky ako sťahovacie šnúrky, vrecká, reflexné znaky, pútka a kapucňu.

pracovné bundy
Reflexné pracovné bundy môžu zachrániť život

Reflexné pracovné bundy

Cestári či železničiari musia byť viditeľní. Pohyb po cestách a železniciach je vždy nebezpečný a hrozí tu vysoké riziko zrazenia autom alebo zranenia pri opravách ciest. Najmä pri zníženej viditeľnosti a v noci je nutnosťou, aby pracovníci boli veľmi dobre viditeľní už z diaľky. Pracovný odev by mal byť vybavený výraznými reflexnými prvkami a jeho farba by mala byť výstražná oranžová alebo žltá. Je len dobré, ak sú reflexnými prvkami vybavené aj rukavice, obuv a ochrana hlavy. Posádky sanitných vozidiel alebo pracovníci horskej služby potrebujú, aby boli na prvý pohľad rozpoznateľní pre okolie, preto je pre ich pracovný odev najvhodnejšia výrazne červená farba. Na miestach nehôd alebo v zasneženom teréne tvoria kontrast a sú na prvý pohľad identifikovateľní.