Pozor na nákup svadobných šiat z Číny!

Ako budúca nevestička, práve stojíte pred veľkou dilemou… Vaše vysnívané šaty ste našli aj na internetovej stránke s čínskym tovarom v podozrivo nízkej sume. Stojíte pred otázkou: Risknúť to a kúpiť si čínsku „mačku vo vreci“?

Svadobné šaty sú luxusné, tzv. high-end produkty, ktoré môžete pokojne prirovnať napr. k značkovým, luxusným kabelkám. Platí teda: cena zodpovedá kvalite. Nie je to ako keď si chcete kúpiť bielu či čiernu techniku. Porovnáte si ceny na internete, v kamennej predajni si tovar „ohmatáte“ a následne na internete zakúpite lacnejšie. Šaty sú totiž skutočne odlišné. Platia tu preto iné pravidlá. Aké?

Čínsky výrobcovia samozrejme budú tvrdiť, že ich šaty sú totožné s tými značkovými. Nie je tomu tak. Často sú to práve rozdiely, ktoré vidieť už pri prvom porovnaní. Zároveň sa v nich nevesta neporovnateľne odlišne cíti. Kvalitné značkové šaty sú vyrobené z kvalitných materiálov, perličky sú zdobené krásnym a lukratívnym Swarovski crystals, kostice šiat sú vystužené a celkový pocit v takýchto značkových šatách je pre nevestu neporovnateľný. Toto pri čínskej atrape jednoducho chýba.

svadobné šaty

Ako si overíte, že šaty sú skutočné značkové? Výhradné zastúpenie značky je jednoduché si overiť. Svadobné Salóny Betty Vám napríklad predložia platný certifikát pravosti. Tento certifikát vystavujú iba autorizovaní distribútori danej značky napr. Maggie Sottero a to na prísne kontrolovaných originálnych formulároch. Salóny Betty, ako zástupca rôznych značiek svadobných šiat, Vám na požiadanie tento formulár taktiež predloži alebo vystavia.

svadobné šaty

Už ste šaty z čínskej webstránky objednali a vyplatili? Nie je nič neobvyklé, ak webstránka Vášho dodávateľa z Číny odrazu po uhradení sumy zmizne. Vy tak svoje šaty snov pravdepodobne nikdy neuvidíte. Dopátrať sa k pôvodnému obchodníkovi a domáhať sa náhrady je takmer nemožné. Preto v Salónoch Betty, odporúčame Vám, vyvarovať sa nákupom čínskych šiat cez internet bez verifikovanej platby napr. bezpečných systémov PayPal a pod.

Jazyková bariéra taktiež neraz spôsobila komplikácie. Zadávate objednávku v anglickom jazyku. V procese prijatia objednávky a prekladu môže dôjsť k nesprávnej interpretácii objednávky a Vy tak až doma zistíte, že Vám dorazili šaty o číslo menšie alebo v inom odtieni farby. Čudovali by ste sa, ale i takéto paradoxy sa už reálne stali…

svadobné šaty

svadobné šaty

Keďže neplatí to isté ako pri už spomínaných elektrospotrebičoch, že si svoje šaty vyskúšate v salóne a na internete objednáte z Číny. Totižto, tovar takmer s určitosťou nebude totožný a už vôbec nie rovnako kvalitný. Namiesto obáv z toho ako by to dopadlo, sa v Salónoch Betty môžete spoľahnúť na náš odborný personál. Šaty si vyskúšate presne na Váš typ postavy, šaty presne upravíme podľa aktuálnych rozmerov Vašej postavy týždeň pred svadbou. Máte tak istotu, že vo svoj nezabudnuteľný deň budú Vaše šaty žiariť a sedieť Vám ako uliate. Aj príjemný pocit v šatách a žiarivé doplnky Swarovski crystals doplnia pocit čarovnej a dokonalej svadby. Fotografie, ktoré si budete o niekoľko rokov so svojou rodinou prezerať, budú hovoriť za všetko. V ten deň ste skutočne žiarili.

Mnohé nastávajúce nevesty sa obávajú, že ak si zapožičajú šaty v salóne, nebudú úplne nové, ale už použité, opotrebované… No, nie je tomu tak, pretože s meniacimi sa trendmi nakupujeme ročne minimálne okolo 40 nových modelov šiat, a tie, ktoré už nespĺňajú vysokú kvalitu alebo nezodpovedajú trendom, z ponuky vyraďujeme. Tak si u nás nevesta môže byť istá, že zapožičané šaty v našich salónoch budú spĺňať tú najvyššiu kvalitu.

Samozrejme rozumieme ekonomickej stránke veci. Ak ste rozhodnuté, že si šaty objednáte predsa len z čínskej webstránky, odporúčame, ak si šaty radšej za nižšiu sumu necháte ušiť u krajčírky na mieru. Kvalitnejší originál je vždy lepší ako nepodarená kópia…

A ešte na záver jedno video, ktoré taktiež veľa vysvetľuje…. http://goo.gl/J9MdyO