Pôvabný a opojný Karibik – zažite z neho maximum!

Karibik tvorí množstvo krásnych exotických ostrovov a malebných ostrovčekov nachádzajúcich sa v oblasti Karibského mora a tak, ak sa rozhodnete dovolenku stráviť v Karibiku, môže to znamenať, že smerujete na známu Kubu, Jamajku či Dominikánsku republiku, ale tiež do Martiniku, Tobaga, Guadeloupe, Grenady, na Bahamy či na množstvo ďalších známych, ale aj menej známych ostrovov Karibiku. Karibik je vo svojej ponuke naozaj bohatý a mimoriadne štedrý, preto sa oplatí zažiť z neho maximum a výbornou možnosťou, ako to dosiahnuť, sú rôzne okružné lodné výlety a plavby po Karibiku, počas ktorých máte možnosť spoznať hneď niekoľko Karibských ostrovov a tiež relaxovať na viacerých úžasných plážach Karibiku.

Karibik
Zažite z ostrovov Karibiku maximum.

Najkrajšie a najlákavejšie miesta Karibiku

Karibik nemá nezaujímavé či neatraktívne lokality, je však úplne samozrejmé, že je nemožné vidieť počas jedinej dovolenky všetky jeho krásy a zaujímavosti a tak príde vhod aspoň niekoľko tipov na miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť v rámci jednotlivých ostrovov. Ale poďme pekne poporiadku a ako prvé spomeňme tie najznámejšie z nich, ako napr. Dominikánsku republiku a jej celosvetovo najkrajšie pláže uznané aj organizáciou UNESCO –  pláže Macao, Bavaro či polostrov Samaná a samozrejme jej hlavné mesto Santo Domingo. Za pozornosť však určite stojí aj kubánska Havana či Falmouth na Jamajke, prípadne múzeum Boba Marleyho a opäť krásne piesočnaté pláže a tiež letovisko Ocho Rios. To všetko je pravý a jedinečný Karibik.

karibik 1
Vyberte si kam chcete v Karibiku ísť.

Karibik je exotika plná zážitkov

Ak okrem poznávania a kúpania sa na plážach ako vystrihnutých z dovolenkového katalógu hľadáte aj trochu adrenalínu či väčšie dobrodružstvo, Karibik vám dokáže vyhovieť aj v tomto smere. Určite odporúčame navštíviť Paradise Island na Bahamách, kde sa v obrovskom areáli rezortu Atlantis môžete podvodným tobogánom zošmyknúť pomedzi žraloky. Existujú však aj lokality, kde sa môžete priamo potápať so žralokmi. Dobrodružstvom je aj výlet do dažďového pralesa na ostrove Puerto Rico či do džungle Grenady a samozrejme potápanie k vrakom lodí. Karibik má skutočne čo ponúknuť, takže neváhajte a začnite baliť kufre na cestu z novým dobrodružstvom.