Posuvné okná – presvetlite svoj domov

Hľadáte spôsob, ako čo najefektívnejšie opticky zväčšiť a presvetliť priestory svojho domu? Mám pre vás skvelý tip – presklenenie. A ako na to? Je to vcelku jednoduché – počuli ste už o posuvných oknách, či dverách? Je to veľmi elegantný, moderný a v súčasnosti skutočne obľúbený prvok vhodný do takmer každého príbytku.

Najlepšie využitie majú však najmä v domoch. Môžu sa použiť aj na prepojenie čisto interiérových priestorov – napríklad ako štýlové spojenie kuchyne a jedálne, prípadne obývačky. Taktiež sú ideálne na prepojenie interiéru s exteriérom – napríklad obývačky s letnou terasou (ktorá sa v lete často stáva akousi vonkajšou, náhradnou obývačkou). Posuvné okná nám taktiež ponúkajú jedinečnú možnosť nádherného výhľadu počas celého roka a poskytujú dnes veľmi vítanú, vskutku nezanedbateľnú úsporu energie – keďže našim príbytkom dodávajú obrovské množstvo slnečného svetla po celý deň.

posuvné okná
Posuvné okná sú dokonalým riešením v mnohých domoch

Na čo si dať pozor pri výbere?

Samozrejme, ak sa rozhodnete do toho ísť, musíte si dať veľký pozor na výber firmy, ktorá vám posuvné okná či dvere bude poskytovať. Treba ich zveriť do rúk skutočných odborníkov, ktorý budú klásť riadny dôraz na každý jeden detail – od komfortu až po trvácnosť a predovšetkým prvotriednu kvalitu svojich výrobkov, vrátane všetkých materiálov použitých pri výrobe. Na šťastie, dnes už nie je až také ťažké nájsť spoľahlivých profesionálov na takéto práce, ako kedysi. Všade na internete nájdete recenzie od zákazníkov týchto firiem a tak viete posúdiť, ktorá firma bude pre vás najvhodnejšia.

posuvné okná
Z kuchyne rovno na terasu

Je to všetko, čo potrebujete vedieť?

A aké ďalšie kritériá by mali posuvné okná spĺňať? Okrem už spomínaných kvalitných materiálov je ich ešte zopár. Okná predsa nie sú ako nábytok či tapety. Nemôžeme ich meniť tak jednoducho a často – preto si pri ich výbere musíme dávať dvojnásobný pozor. Všetky posuvné okná by mali mať poriadne zabezpečené tepelno-izolačné vlastnosti (taktiež to je prvok, ktorý veľmi napomáha ekológií), dostatočnú odolnosť voči zaťaženiu vetrom (bezpečnosť nadovšetko, aby sa nikdy nestalo, že by vietor vyrazil sklo z okien), zvukotesnosť (v prípade nie veľmi ideálnych susedov, alebo blízkej železnice či cesty s veľkou premávkou), kvalitné tesnenie voči vode (aby bol interiér riadne zabezpečený aj počas veľkej búrky) a dokonca sa pomocou posuvných okien a dverí dá zabezpečiť aj zvýšená ochrana proti vlámaniu! To všetko sa dá jednoducho kombinovať aj s čo najľahšou manipuláciou a obsluhou okien – stačí si len správne vybrať poskytovateľa posuvných okien!