Postavy zo série Harry Potter sú stále „in“

Asi všetky postavy z obľúbenej série filmov o mladom čarodejníkovi si našli svojich fanúšikov. Nielen medzi mladými, ale aj staršími. A jednoznačne po celom svete. Hlavné postavy Harry Potter, Hermiona či profesor Dumbledore sú zrejme najviac vyhľadávané medzi fanúšikmi, ale aj zberateľmi. Veď nie nadarmo vznikli už desiatky či stovky rôznych limitovaných edícií figúrok, plagátov alebo hračiek s touto tématikou.

Postavy Harry Potter v štýlovom šachovom prevedení

Prečo sa filmové postavy ako Harry Potter stali kultovými?

Hlavným dôvodom je asi to, že každá postava je niečím jedinečná, má zvláštne schopnosti, unikátne vlastnosti a k tomu aj fantastický vzhľad. Veľa mladých fanúšikov tejto série si obľúbilo postavy ako napríklad Ron Weasley, ktoré musia často riešiť podobné problémy, ako oni sami. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si skoro všetky postavy, z dnes už kultovej ságy, našli svojich milovníkov.

Mali by sme sa však určite poďakovať autorke. Veď hlavne vďaka jej fantázii a umeniu písať si dnes môžeme prečítať hodnotné knihy o dobrodružstvách nezvyčajných hrdinov zo sveta čarodejníkov a mýtických tvorov. Ale hlavne vďaka filmom sa postavy ako Hagrid, Harry Potter alebo Hermiona dostali na úroveň kultových postáv zo ságy Star Wars. A to už niečo znamená.

Postavy Harry Potter – soška Dobbyho

Chceli by ste mať doma zbierku všetkých postáv?

V tom prípade si musíte pripraviť ozaj veľkú čiastku peňazí. Kompletný zoznam všetkých postáv, ktoré sa objavili v sérii filmov o Harrym, je totiž extrémne dlhý. Celé zoznamy môžete nájsť aj na niekoľkých webstránkach. Na trhu sa dajú nájsť rôzne typy figúrok a zberateľských sád, ktoré môžu vašu zbierku obohatiť. Či už sú to zberateľské série obľúbených POP figúrok, alebo rôzne akčné figúrky pre deti. Možností je veľa, ale rozličné sú aj ceny.

Vytvoriť si svoju vlastnú zbierku, aj keď iba postavy Harry Potter, môže byť teda dosť náročné hlavne čo sa týka ceny, ale aj času. Na výber sú totiž desiatky rôznych typov figúrok a iných zberateľských edícií a takmer neustále pribúdajú nové. Môžete mať teda vo svojej zbierke aj stovky postáv a stále nebude celkom kompletná. Na druhej strane je to výhoda, lebo zbierku môžete rozširovať takmer donekonečna. Teda aspoň dovtedy, kým budú postavy ako Harry Potter obľúbené a budú sa vyrábať aj ich figúrky a rôzne hračky na túto tému. A to sa tak skoro neskončí. Či?