Poschodové postele sú stále aktuálne a trendy

Ak ste si doteraz mysleli, že poschodové postele majú časy svojej najväčšej slávy a popularity už dávno za sebou a dnes sa už k dizajnu moderného interiéru absolútne nehodia, tak práve tento článok vás určite presvedčí o opaku, a to, že poschodové postele sú stále aktuálne a trendy aj napriek tomu, že boli hitom detských izieb už pred viac ako tridsiatimi rokmi. Móda je vrtkavá, stále sa mení a opäť vracia a to nielen čo sa týka oblečenia, obuvi či rôznych doplnkov do domácnosti, ale aj samotného interiérového dizajnu a nábytku. Práve takéto druhy postelí sú však natoľko praktickým prvkom, že z detských izieb (najmä z tých rozlohovo skromnejších) nikdy úplne nevymiznú.

poschodové postele
Najmä v detských izbách nájdu poschodové postele svoje opodstatnenie. Pozrite sa na toto šikovné riešenie pre tri deti.

Poschodové postele sú skvelá vec

Poschodové postele sú skvelé najmä tým, že vám veľmi efektne vyriešia nedostatok priestoru v detskej izbe, pretože poskytnú dve plnohodnotné lôžka pre deti, pričom ale zaberú podlahovú plochu len vo veľkosti jednej štandardnej postele. Výhodou je, že dnešná ponuka poschodových postelí je oveľa bohatšia a rozmanitejšia ako tomu bolo v minulosti a tak si môžete poschodové postele dokonale zladiť k štýlu a dizajnu ostatného nábytku ako aj celej detskej izby. V ponuke obchodov nájdete jednoduchú drevenú klasiku, biely vintage štýl do romantickej dievčenskej izby, ale aj moderné dizajnové prevedenia so zaujímavo riešenými úložnými priestormi v schodíkoch či v šmýkačke. Výnimkou už nie sú ani riešenia pre tri deti, kde spodná časť pozostáva z dvojlôžka a vrch z jedného lôžka.

poschodové postele
Celá sada poschodových postelí je veľmi využiteľný kúsok. Praktické, prehľadné riešenie pre mnoho ľudí zaberie málo miesta.

Poschodové postele môžete kreatívne dotvoriť

Ani klasické drevené postele však nemusia pôsobiť nezaujímavo a fádne, stačí ich len trocha kreatívne dotvoriť, napr. romantickým dievčenským baldachýnom, textilným tunelom či stanom, nálepkami, nástenným dotykovým svietidlom s rozprávkovým motívom alebo tapetou s hviezdnym nebom na strop. Veľmi efektné sú aj rôzne pestrofarebné závesné organizéry z textilu, kde si deti môžu odložiť rozčítanú knihu, miesto tam nájde aj LED baterka či plyšová hračka.