Pohovky a leňošky nesmú chýbať doma ani na záhrade

Kto by si rád nedoprial dokonalé pohodlie a relax, ktoré nám dokážu poskytnúť obľúbené kreslá, pohovky a leňošky? Tie dnes patria do kategórie zariadenia, ktoré nechýba takmer v žiadnej domácnosti, pretože ich využitie je naozaj všestranné, napr. v obývacích, hosťovských, detských aj študentských izbách či dokonca na terasách a záhradách rodinných domov. Ich výhody a prednosti však poznali ľudia už dávno a to približne od polovice 17. storočia. Pohovky však v minulosti patrili najmä k prepychovému inventáru kaštieľov, hradov a zámkov a mohla si ich dovoliť len vyššia spoločenská vrstva. Ich pohodlie k odpočinku využívali najmä dámy, ktorým práve tvar umožňoval relaxovať aj napriek obmedzeniam, ktoré im spôsobovali nepohodlné korzety a tiež objemné sukne.

pohovka
Štýlová pohovka ktorá sa skvelo hodí do každej obývačky.

Pohovky v domácnosti

Dnes sú na trhu dostupné v množstve rôznych prevedení, nielen čo sa týka materiálu či rozmerov, ale aj z hľadiska dizajnu. Pohovky do domácnosti si môžete vybrať ako variant sedačky do priestorovo menších obývacích izieb, ale tiež ako elegantné lôžko do niektorej z izieb, pretože existujú typy pohoviek, ktoré sú vhodné nielen na príležitostné prenocovanie, ale aj na každodenné spanie. Pohovky vhodné pre každodenný spánok majú zväčša vzhľad čalúnenej váľandy doplnenej o tvarované zadné a bočné čelo. Väčšina týchto pohoviek disponuje aj možnosťou získať rozložením dvojlôžko alebo poskytujú praktický úložný priestor, napr. vo forme zásuvky na kolieskach, kde môžete uskladniť nielen lôžkoviny, ale aj sezónne oblečenie alebo hračky, ak je pohovka umiestnená v detskej izbe.

pohovka1
Pohovku využijete na rôzne aktivity.

Pohovky už aj na záhradách a terasách

Pohovky a leňošky sa postupne udomácnili nielen v interiéroch našich príbytkov, ale aj v exteriéroch našich záhrad a terás, keďže pestrá škála maximálne komfortného záhradného nábytku z umelého ratanu, ktorý je dokonalejšou imitáciou prírodného ratanu, ponúka aj také kúsky, ako sú priestranné oválne a okrúhle s mäkkým čalúnením a sklápacou strieškou či moskytiérou. Ratanové záhradné pohovky tak môžu byť nielen dokonalým miestom pre relax, ale aj skutočnou dizajnovou ozdobou vašej záhrady.