Plodné brušné tance

Len máloktorý tanec je taký zmyselný a zvodný ako je brušný tanec. Sporo odeté ženy vlniace sa v rytme orientálnej hudby s ladnými pohybmi tela nenechajú chladným asi žiadneho muža. Paradoxom je, že hoci máme brušné tance v hlavách zafixované ako tance, ktoré ženy predvádzajú pre pobavenie mužského publika, pravda je taká, že pôvodne mali muži na takéto podujatie zákaz vstupu. Prečo? Pretože brušný tanec vôbec nemal potešiť mužské oči, ale podporiť plodnosť u žien. Je totiž preukázané, že výrazným spôsobom podporujú ženskú plodnosť a uľahčujú aj priebeh samotného pôrodu. Brušné tance však majú omnoho viac výhod, tak čítajte ďalej.

Brušné tance – zdvihnite si sebavedomie!

Brušné tance môžete ísť tancovať aj v prípade, že chcete zhodiť zopár nadbytočných kíl alebo si vyformovať postavu. Buďte si istí, že vám v tomto smere veľmi pomôžu. Tancovaním brušného tanca sa úspešne zbavíte aj bolesti chrbta, krčnej chrbtice a posilní vaše brušné svalstvo, čo teda určite nie je na škodu. Vedeli ste napríklad, že brušné tance liečia aj depresie a stavy úzkosti? Je to aj dobrý liek na nízke sebavedomie. Po pár lekciách tanca sa budete cítiť atraktívnejšia, krajšia, zvodnejšia a podstatne sebavedomejšia. Tancom sa navyše zrýchľuje metabolizmus, čím sa telo zbavuje toxínov. Dalo by sa preto povedať, že brušný tanec je akýsi všeliek.

brušné tance
Brušné tance poskytujú množstvo benefitov

Brušné tance pre ženy aj mužov

Niekto keď chce okúsiť kúsok Orientu, zjedná si dovolenku v exotike, iný sa zapíše na hodiny brušného tanca. Nič na tom, ak máte hoci aj 50 rokov, pretože brušné tance nepoznajú vekovú hranicu a dokonca ani pohlavie. Mužov síce pri brušných tancov až tak bežne nestretnete, no nájdu sa aj takí, ktorí im úplne podľahli. Medzi ľuďmi dokonca stále koluje mýtus o tom, že orientálne tance môžu tancovať len ženy s pekným štíhlym bruškom, no to vôbec nie je pravda. Práve ženy s kilami navyše by sa mali na hodiny brušného tanca zapísať, pretože si ním krásne vyformujú postavu a zvýšia si tak svoje sebavedomie. Na začiatok dokonca nepotrebujete ani žiadne špeciálne oblečenie, stačí mať odhodlanie a chuť zabaviť sa.