Plavba po Dunaji ako tip na skvelý rodinný výlet

Dochádzajú vám nápady na rodinné výlety? Radi by ste aj s deťmi zažili niečo nové a zaujímavé? Možno by vám mohla zaujať plavba po Dunaji, konkrétne plavba loďou z Bratislavy do Viedne. Ako takýto výlet naplánovať a čo počas neho určite nezmeškať sa dozviete v našom článku.

Plavba po Dunaji s loďou Twin City Liner

Ak chcete takýto výlet absolvovať, ako prvé je potrebné vybrať si a zarezervovať si loď, ktorou sa dopravíte z Bratislavy do Viedne. Za nás určite odporúčame využiť služby Twin City Liner – táto loď vám poskytne maximálne pohodlie, dokonca sa na palube nachádza aj bar, takže sa počas cesty môžete bez problémov občerstviť. Plavba po Dunaji vám okrem iného ponúkne aj nádherné výhľady, napríklad na Bratislavský hrad a hrad Devín.

plavba po dunaji
Plavte sa na modernej lodi až do Viedne.

Po príchode do Viedne

ZOO Schönbrunn, Dom mora alebo Dom motýľov

Keďže je tento článok zameraný hlavne na rodinné výlety, pozrieme sa na tie viedenské atrakcie, ktoré by mohli zaujať práve tých najmenších členov rodiny. Pre tie deti, ktoré milujú zvieratká, odporúčame hneď tri atrakcie – najznámejšou z nich je ZOO Schönbrunn. ZOO Schönbrunn je naozaj obrovská a ak ju plánujete navštíviť v rámci jednodňového výletu, odporúčame, aby ste si už nič iné v ten deň neplánovali.

Menej známou atrakciou je Dom mora – desaťposchodová budova, v ktorej môžete objavovať veľké akváriá plné žralokov, piraní, ale aj iných morských živočíchov. Návštevu tejto atrakcie môžete spojiť napríklad aj s návštevou Domu motýľov. Dom motýľov je vlastne menšia botanická záhrada, v ktorej momentálne žije asi štyristo rôznych motýľov, čo určite stojí za zhliadnutie.

Schönbrunn Zoo
Navštívte pandy v jednej z najstarších zoo na svete.

Užite si zábavný park Práter

Plavba po Dunaji a následne návšteva zábavného parku Práter – to je ideálny program pre rodiny s trochu väčšími deťmi, ktoré si radi vychutnávajú jazdu na kolotočoch a horských dráhach. Návšteva Prátru je opäť jednou z tých atrakcií, ktoré vám zaberú pokojne aj celý deň.

Vybrali ste si ten ideálny program pre vás a vašu rodinu? Dajte nám vedieť! Nuž a po dni nabitom novými zážitkami opäť stojí za to romantická plavba po Dunaji pri západe slnka.