Plavba loďou vás očarí

plavba loďou
Plavba loľou umožňuje navštíviť aj niekoľko krajín a miest za deň

Stereotyp a žiadne nové podnety môžu človeka časom nudiť. Výnimkou nie sú ani cestovatelia, ktorí už po určitom čase zažívajú na dovolenke stále rovnaký program, vidia rovnaké miesta – jednoducho sa im minú inšpirácie. Vtedy by sa im zišlo prežiť niečo nové a znovu v sebe objaviť to úžasné nadšenie turistov. Zaujímavou voľbou je plavba loďou. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý musíte aspoň raz v živote zažiť. Plavba loďou býva vždy zdrojom skvelých zážitkov a patrí medzi najromantickejšie aktivity. Popularita dovolenkovania na lodi rastie závratným tempom a rovnako obľúbené sú aj výletné plavby po riekach. Plavba loďou je výborný spôsob dovolenky pre všetky vekové kategórie – každý si tam nájde to svoje a dokonca ešte viac.

Plavba loďou po mori

Dovolenka na výletnej lodi je úplne iná ako klasická dovolenka. Počas plavby loďou máte možnosť navštíviť niekoľko krajín, či miest v priebehu pár dní. Je to úžasný pocit, že každý deň môžete dovolenkovať v inej destinácii. Dovolenka na lodi vyzerá väčšinou tak, že loď sa plaví počas noci a každý deň zakotví na inom mieste a vy môžete vidieť nové atrakcie, pamiatky, či oddychovať vždy na inej pláži. Vzrušujúce však? Všedné hotely vymeníte za pohodlnú palubu s denne nádherným výhľadom na more. Plavba loďou je nevšedný zážitok, uvidíte nádherné východy a západy slnka, miesta, ostrovy, zabavíte sa a spoznáte nových priateľov. Začnete relaxovať od nalodenia až po návrat do prístavu. U Slovákov patrí medzi najobľúbenejšie a najviac sa predávajúce plavba po Stredozemnom mori. Zahŕňa totiž všetky pre nás obľúbené južné štáty a bonusom je, že ich navštívite hneď niekoľko. Takto môžete na jednej dovolenke spoznať Taliansko, Španielsko, Portugalsko či Grécko.

plavba loďou

Na plavbu loďou z Devína do Hainburgu si môžete zobrať aj bicykel a spestriť si svoj výlet.

Plavba loďou po Dunaji

Plavba loďou však neznamená len obrovské výletné lode, more a exotiku. Svoje čaro majú aj spoznávacie alebo teda vyhliadkové plavby loďou. Jednou z najobľúbenejších na Slovensku je plavba po Dunaji. Počas sezóny sa plavia po Dunaji stovky výletných lodí a ľudia si z paluby  vychutnávajú unikátny pohľad na krásy Bratislavy a Devína. Je to skvelý spôsob ako si spríjemniť víkend. Urobte si výlet do múzea Danubiana, plavte sa popod Bratislavské mosty a užite si výhľad na Bratislavský hrad či zrúcaniny hradu Devín. Obľúbené sú tiež plavby do Viedne.