Plavba loďou po Dunaji – bohatý program pre všetkých

Chystajú sa k vám známi zo zahraničia a strávia u vás niekoľko dní? Chcete aby sa u vás cítili perfektne, a tak sa chcete na ich pobyt pripraviť čo najlepšie. Ako správny hostiteľ pripravíte skvelé a lahodné jedlá, aby ste dosýtosti zaplnili žalúdky hladných návštevníkov. No rozmýšľate, aký program im vymyslieť, aby sa u vás nenudili? Určite by chceli spoznať naše krásne pamiatky, a keďže sú medzi nimi aj malé deti a starší ľudia, úplne najideálnejší spôsob, ako to celé zrealizovať je plavba loďou po Dunaji. Z pohodlia paluby toho uvidia naozaj dosť a nebude to pre nich ani fyzicky náročné.

plavba loďou po Dunaji
Plavba loďou po Dunaji splní aj tie najväčšie programové kritéria.

Plavba loďou po Dunaji až k hradu Devín

Dunaj preteká cez významné mestá s množstvom zaujímavých pamiatok. Plavba loďou po Dunaji je naozaj skvelá príležitosť, ako tieto krásy vidieť. Napríklad taký nezabudnuteľný pohľad na historické centrum nášho hlavného mesta Bratislavy a Bratislavský hrad a nábrežie. Plavbu popod Nový most a most Lafranconi zakončíte čerešničkou na torte, a to zrúcaninou hradu Devín, ktorý patrí k našej kultúrnej pamiatke, a ktorý sa týči na skale vo výške 212 m.n.m. Okolitá príroda má vysoký podiel na kráse tohto stredovekého hradu. Verte tomu, že z lode je to úplne iný pohľad a pre vašich návštevníkov to bude zážitok na celý život.

plavba loďou po Dunaji
Plavba loďou po Dunaji až k hradu Devín.

Plavba Bratislava – Čunovo

Navštíviť môžete vodné dielo Čunovo, a aj Galériu Danubiana, ktorá patrí k veľmi zaujímavému miestu, kde sa organizujú rôzne výstavy moderného umenia. Ak sú medzi vašimi známymi aj adrenalínoví nadšenci, zoberte ich do areálu vodných športov Divoká voda, kde sa dosýtosti vybláznia.

Návšteva Viedne a Budapešti

Po Dunaji sa dostanete aj do susedných miest, akými sú Viedeň a Budapešť. Teda v prípade, že im chcete ukázať aj iné miesta ako Bratislavu, je to ideálny spôsob, ktorý sa im určite zapáči. Vo Viedni si môžu pozrieť množstvo historických pamiatok, ako napr. zámok Schönbrunn, či centrum Viedne. Deti sa vybláznia v zábavnom parku Práter a v ZOO uvidia vyše 500 zvierat.

Ako vidíte, plavba loďou vám zabezpečí bohatý program pre vašich najbližších, ktorí budú spokojní a vdační nielen za vašu chutnú kuchyňu, ale aj za zaujímavý a bohatý program, ktorý ste pre nich pripravili. A to predsa bolo vašim cieľom, nie?