Pilčícka obuv – flexibilita na prvom mieste

Ak je pri výkone vášho povolania nutná pilčícka obuv, zamerajte sa na niekoľko dôležitých vlastností, ktoré majú vaše topánky ponúkať. Bezpečnosť pri práci je na prvom mieste, obzvlášť, ak ide o namáhavú manuálnu prácu. Úrazov, ktoré sa počas roka stávajú pilčíkom je neúrekom. Mnohým z nich sa dalo predchádzať práve tým, že by mali obutú stabilnú obuv, ktorá by im poskytla rovnováhu, pevnosť a ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Nepodceňujte situáciu a doprajte si pri ťažkej práci komfort a pohodlie. Je dôležité čo si obúvate, aj keď to môže znieť iba ako fráza. 

Poriadna pracovná obuv je dôležitá.

Pilčícka obuv predchádza zdravotným problémom

Ťažba dreva je jednou z tradičných prác, ktorej sa venovali naši starí otcovia hlboko v horách. Dreva na zimu nebolo nikdy dosť, a preto boli statní chlapi tak veľmi potrební pre svoje rodiny. Dnes je remeslo pilčíka rovnako dôležité ako kedysi. Keďže ide o veľmi namáhavú manuálnu prácu, je dôležité myslieť na svoju bezpečnosť a predchádzať potenciálnym nehodám na pracovisku poriadnym oblečením, ktorého súčasťou sú aj topánky. Pilčícka obuv musí byť veľmi odolná pred vonkajšími vplyvmi. Zároveň vám nemôže nohu zakonzervovať tak, že síce bude z vonku ochránená, no vnútri neponúkne dostatočný komfort. Práca v lese je potrebná ako v lete, tak i počas mrazivej zimy, a preto je dôležité aby dokázala pilčícka obuv ochrániť jej majiteľa za každého počasia. Poriadne bagandže by niektorí chlapi vyvážili zlatom. Nie je totiž nič lepšie, ako prísť po namáhavej šichte domov z práce a nepociťovať bolesť, chlad a ani nepríjemné potenie. 

Špeciálna pracovná protiporezová lesnícka – pilčícka obuv – Robinie

Pilčícka obuv na celoročné nosenie

Počasie dokáže potrápiť každého pracovníka, ktorého robota je vonku v lese. Tridsať stupňové horúčavy, či silný mráz dokážu potrápiť aj tú najodolnejšiu obuv. Preto, ak vám padla do oka pilčícka obuv, vždy si dôkladne preverte materiál a jej vlastnosti, z ktorých je topánka vyrobená. Predídete tak mokrým ponožkám či prepoteným topánkam. Flexibilita pracovných topánok je na prvom mieste pri jej výbere.