Pece na pečenie sú dnes dômyselné a inteligentné zariadenia

Náš život je zvyčajne zaneprázdnený, a často musíme pre dobrú chuť pri stole obetovať veľa času. Teplovzdušné pece na pečenie vás však presvedčia o opaku a pripravia vám dobre vyzerajúce jedlo skvelej chuti za podstatne kratší čas. Je to ideálny pomocník pre zaneprázdnených kuchárov, ktorí chcú dobre nasýtiť svoje rodiny, ale nemajú čas na dlhé procesy varenia či pečenia. Moderné pece dnes dokážu oveľa viac, ako len produkovať teplo. Sú navrhnuté tak dômyselne, že pre každý typ jedla bude k dispozícii tá správna funkcia na jeho prípravu. Koniec koncov, umenie varenia je o pochopení rôznych charakteristík každého druhu jedla a o tom, ako rozvinúť chute naplno. Teplovzdušné pece na pečenie, nazývané tiež konvektomaty zvládnu úplne všetko: pečenie, dusenie, varenie, grilovanie a iné. Konvektomaty sú vhodné pre potreby modernej kuchyne, sú mimoriadne jednoduché na obsluhu a dosahujú dokonalé výsledky. Teraz si každá domácnosť môže užívať vysokokvalitné moderné spotrebiče, ktoré nadšeným kuchárom ponúkajú možnosť pripravovať pokrmy ako skutočným profesionálom. 

pece na pečenie
Teplovzdušné pece na pečenie sú momentálne najžiadanejšie

Pece na pečenie a spôsoby ohrevov 

Účinnosť prenosu tepla závisí od vodivosti materiálov v kontakte s potravinami. Meď je jedným z najlepších vodičov tepla. Naproti tomu voda, nehrdzavejúca oceľ a samotné jedlo sú zlými vodičmi tepla. Prenos tepla konvekciou prebieha rýchlejšie ako klasickým ohrevom. Konvekcia nastáva pohybom vzduchu, kvapaliny alebo pary okolo jedla. Napríklad, keď sa panvica s polievkou zohrieva na sporáku, teplo sa pohybuje zo spodnej časti panvice. Miešaním panvice sa teplo zo spodnej časti panvice prerozdelí medzi ostatné ingrediencie. Konvektomaty svojim unikátnym rovnomerným ohrevom skrátia čas varenia o 25 percent v porovnaní so štandardnými pecami. Zvyšujú tiež zhnednutie jedla v dôsledku koncentrovaného tepla na povrchu jedla. 

pece na pečenie
Teplovzdušné pece na pečenie výrazne urýchlia prípravu jedál

Vyberte si správne 

Výber správneho spôsobu varenia určí kvalitu konečného produktu. Zvolený spôsob varenia ovplyvní okrem kvality aj farbu, chuť, textúru a obsah živín. Dĺžka varenia jedla bude závisieť od teploty varenia, veľkosti a tvaru jedla, prítomnosti kostí, kvality samotného jedla, množstva, ktoré varíte naraz, a požadovaného stupňa prepečenia. Starostlivý výber spôsobu varenia na základe obsahu jedla a požadovaného výsledku povedie k najkvalitnejšiemu možnému produktu.