Parkovacie senzory ako dôkaz vašej snahy o plynulejšie cúvanie

Zovšadiaľ počúvame, aké dôležité je bezpečné šoférovanie a zodpovedné správanie za volantom. Teória sa však míňa s praxou a vy nemáte ani najmenšiu predstavu o novinkách v automobilovej výbave na trhu? Už včera bolo neskoro nevedieť, aké výhody prinášajú parkovacie senzory. Týchto asistentov môžete umiestniť do zadného, ale aj predného nárazníka, vďaka čomu budú perfektne monitorovať situáciu za vozidlom. Novšie modely sú uspôsobená na to, aby ste mali dokonalý prehľad aj o prekážkach po stranách.

parkovacie senzory
Parkovacie senzory pre vaše pohodlie a bezpečnosť.

Všeobecné funkčné vlastnosti

Títo pomocníci pri parkovaní rýchlo monitorujú a včas zahlásia, že vaše cúvanie sa uberá zlým smerom. Na prekážky upozorňujú zvukovým signalizátorom. Ohlási sa postupné pípanie, presnejšie jeho intenzita závisí od vzdialenosti medzi vozidlom a prekážkou. Parkovacie senzory monitorujú akúkoľvek pevnú prekážku do 2 alebo 2,3 m. Za kritickú vzdialenosť sa považuje 0,3 m. Pre ňu je typický súvislý, nepretržitý tón. Pre takéto vysoko funkčné vlastnosti si treba parkovacie senzory chrániť a nespoliehať sa len na ich odolnosť voči nárazom, vode či prachu. Životnosť im predĺžite aj tým, že si ich necháte namontovať v servise a nebudete sa do toho púšťať samostatne. Treba rátať s tým, že parkovacie senzory sú veľmi malých, miniatúrnych rozmerov do 22 mm. V balení okrem štyroch kusov senzorov nájdete aj vrták, riadiacu jednotku a obojstranne lepiacu pásku. Takáto montáž si vyžaduje zručnosť a presnosť. Akákoľvek menšia odchýlka môže mať vplyv na celkovej funkčnosti zariadenia, ale aj pôsobivosti na vozidle.

parkovacie senzory
Parkovacie senzory sa vám zídu.

Rýchlo, ale kvalitne!

Parkovacie senzory sa najlepšie vo svojich funkčných vlastnostiach dopĺňajú s farebným LED displejom, ktorý vám číselne indikuje vzdialenosť v m. Zvuk je tak podporovaný obrazom a postupným zobrazovaním farebných políčok v závislosti od vzdialenosti od prekážky. Prebieha to však rýchlo a vaše parkovacie senzory vám tak včas poskytnú ucelenú informáciu.