Pánske topánky na každú príležitosť

Pánske topánky síce vyzerajú na prvý pohľad jednoducho, veď páni sa neradi prehrabávajú v regáloch s tovarom a topánky vyberajú čo najrýchlejšie a najpraktickejšie. Tiež si to myslíte? My ani nie. Páni majú svojsky cit pre obuv, ktorá ich nosí a pánsky sortiment na trhu sa tomu rozhodne prispôsobil. Otcovia, manželia, bratia aj synovia dnes majú na výber viac ako len botasky alebo topánky do práce. Ako však vyťažiť zo širokej ponuky to najlepšie a vybrať si správne?

pánske topánky
Aj s multifunkčnými teniskami viete ukázať váš štýl

Pánske topánky musia mať štýl

Muži sú nielen, ako sa vraví, pánmi tvorstva, ale aj pánmi obuvi. Boli to práve oni, ktorí v histórii zveľaďovali vlastnosti obuvi tak, aby vyhovovala ich požiadavkám. V starom Ríme a Egypte si vyrobili remienkové sandále, aby ich nohy boli chránené pred horúcim pieskom a kamenistým terénom. V Grécku vyvinuli topánky, v ktorých sa mohli muži predvádzať v divadelných arénach, teda pre imidž. V chladných oblastiach sveta ženy mužom (alebo muži mužom?) šili topánky z koží ulovených zvierat, aby svoje nohy ohriali a ochránili na dlhších cestách a nerovných povrchoch. Takto napríklad vznikli legendárne pánske topánky – mokasíny.

V stredoveku, kedy boli pánske topánky už vo vyššom leveli, si muži vymysleli podpätky. Čím vyšší podpätok šľachtica, tým vyššie bolo jeho spoločenské postavenie. A tým menej sa chcel zašpiniť na neupravených prašných cestách. Dnes spomínané remienkové sandále a topánky na podpätkoch využívajú paradoxne skôr ženy. Obuv pre mužov je však štýlová a vyberú si z nej tak akčné typy ako aj elegáni, pracanti a samozrejme letní labužníci.

pánske topánky
Na jeseň sa hodia o niečo vyššie topánky

Aké pánske topánky si vybrať?

Pohodlie pánskej obuvi tkvie v dokonalých teniskách či poltopánkach, elegancia v spoločenských topánkach, voľnosť v sandáloch a šľapkách. Pánske čižmy a členkové topánky nemusia byť v nudnej čiernej. Čím farebnejší, tým trendovejší model!

Každý muž sa cíti skvelo v topánkach, ktoré sú komfortné, dobre vyzerajú a prezrádzajú jeho dobrý vkus. Preto si, páni, dajte záležať na kvalitných materiáloch a značkách. Kožené topánky nikdy nesklamú, tenisky s flexi podošvami nezostarnú. Vyberajte modely, ktoré sú nadčasové a výber prepletajte s tými, ktoré sú momentálne trendové.