Pánske plesové topánky môžu dosť pokaziť

Dostali ste pozvánku na oficiálny charitatívny ples, alebo sa idete len tak s priateľmi zabaviť a zatancovať si na najbližší víkendový ples vo vašom meste? Pre mnohých je to dosť traumatizujúca situácia.  Ako sa správne obliecť, nezabudnúť na kaderníčku, správne si vybrať topánky a módne doplnky. Môžeme mať tie najkrajšie šaty a super oblek, ale výberom zlých topánok môžeme veľmi ľahko pokaziť celkový dojem. Preto výberu vhodnej plesovej obuvi a módnym doplnkom treba venovať dostatočnú pozornosť. Pánske plesové topánky musíme vyberať s nadhľadom. Ak sa ale chystáme na ples nejakého spolku alebo na dedine, kde sa takmer všetci poznáme, potom náš príchod v smokingu alebo v dámskej róbe s rukavičkami môže pôsobiť naopak dosť nevhodne. A možno aj úsmevne.

pánske plesové topánky
Overená klasika.

Dresscode

Výber obuvi na ples by sa mal nechať až po zvolení či nákupe dámskych šiat a pánskeho obleku. Pretože tak pánske plesové topánky ako aj črievičky pre dámy, by mali dokonale ladiť s večerným plesovým oblečením tak štýlovo, ako aj materiálovo a  farebne. Podľa  spoločenského dresscodu by plesové topánky mali mať uzavretú špičku. Smoking alebo oblek? Pánsky motýlik alebo kravata? Čierna klasika alebo farebná extravagantnosť?  Oblečenie na ples je nielen pre ženy ale aj pre mužov skutočne pekný oriešok.

pánske plesové topánky
Čierne plesové topánky.

Pánske plesové topánky

Najvhodnejšie pánska obuv na ples sú lakovky, čo sú známe topánky z čiernej lakovanej kože. Je to vlastne špeciálny typ uzavretých topánok  bez vzoru. Majú naviac špičku aj strednú časť z jedného kusa kože. Pánske plesové topánky by mali byť nielen krásne, ale navyše  veľmi jemné, príjemné na nosenie a ľahké.  Malo by sa nám skvelo tancovať. Zo všetkého najdôležitejšie je vedieť, na aký typ plesu ideme. Prvé indície sa dajú vyčítať už z pozvánky. Je ples tematicky zameraný? Je to akcia na úrovni? Je na pozvánke zadaný dresscode? Všetky tieto údaje pomôžu k dokonalému outfitu. Oblečenie na ples pre dámy aj mužov  by malo zodpovedať typu spoločenskej udalosti.

pánske plesové topánky
Decentná obuv