Pánske peňaženky – akú starostlivosť dopriať koženým doplnkom?

pánske peňazenky
Pánske peňaženky sú každodenným používaním zaťažené, preto sa o tento kožený výrobok treba príkladne starať

Kvalitné kožené pánske peňaženky patria i imidžu štýlového muža s dobrým vkusom rovnako ako kvalitný pánsky opasok či topánky z pravej prírodnej kože. Pravá prírodná koža je ako materiál vždy veľmi dobrou voľbou. Nielenže zvláda oveľa väčšie zaťaženie (čomu sa v prípade každodenného používania opaskov, topánok či peňaženky určite nevyhnete), ale zároveň kožené výrobky pôsobia veľmi luxusne, elegantne a nadčasovo. Pánske peňaženky a peňaženky vôbec sú značne zaťažované nielen každodenným používaním, ale aj nosením množstva rôznych kreditných a zľavových kariet, dokladov, bankoviek či mincí, ktoré tiež majú svoju patričnú váhu.

Pravá prírodná koža – ideálny materiál aj pre pánske peňaženky

Pravá koža je veľmi trvácny a pružný materiál, ktorý sa osvedčil v rozličných odvetviach pri výrobe mnohých produktov, ako v móde (napr. kožené bundy, kabáty, kabelky, aktovky, topánky a iné doplnky), tak aj v bytovom a interiérovom dizajne (napr. sedacie súpravy, pohovky, kreslá, stoličky). Výhodou je že kvalitné kožené výrobky nám pri správnej starostlivosti a vhodnom zaobchádzaní vydržia slúžiť aj niekoľko rokov, čo v konečnom dôsledku znamená úsporu a to aj napriek vyššej počiatočnej investícii. Pre pánske peňaženky je pravá prírodná koža ideálnym materiálom a aj istou známkou kvality, preto sa rozhodne oplatí do ich kúpy zainvestovať.

pánske peňaženky

Pánske peňaženky ale aj pánske kožené aktovky sa musia čistiť veľmi šetrne

Ako sa starať o kožené pánske peňaženky a iné kožené výrobky?

Dámske aj pánske peňaženky, aktovky či kabelky vyrobené z hladkej kože potrebujú starostlivosť, ktorá im neuškodí a udrží ich dlhodobo v dobrom stave z estetického aj z funkčného hľadiska. Lokálne znečistenie najlepšie očistíme pomocou mydlového roztoku, v ktorom len mierne navlhčíme handričku tak, aby koža príliš nenasiakla vodou. Pre starostlivosť o hladkú prírodnú kožu sú  vhodné aj impregnačné prostriedky a prípravky s obsahom včelieho vosku určené špeciálne pre kožené výrobky. Vyhnite sa akémukoľvek používaniu chemických rozpúšťadiel a čistidiel. Mastné škvrny z velúru radšej skúste odstrániť pomocou prášku z kriedy.