Pánske kožené topánky sú naj

Nielen ženy majú slabosť pre topánky, dnes si už aj muži dávajú záležať na tom, čo si na nohy obujú. Prispôsobil sa tomu aj trh a ponuka pánskych topánok je dnes naozaj štedrá, preto si bez problémov vyberie každý, dokonca aj ten najnáročnejší zákazník. Treba ale vedieť rozlišovať kvalitu od nekvality, pretože hoci sú obchody plné vkusnej pánskej obuvi, nie každá je dobre ušitá a vyrobená z kvalitného materiálu. Medzi „topánkovú elitu“ patria jednoznačne pánske kožené topánky, ktoré by mal mať vo svojom šatníku každý správny chlap, ktorý sa vie dobre obliecť. Vyjdú vás síce drahšie než pánska obuv z iných materiálov, no odplatia sa vám pohodlím a dlhou životnosťou.

pánske kožené topánky
Elegantné či športové – pánske kožené topánky sú najlepšie

Pánske kožené topánky – pozor na kožu!

Skutočne kvalitné pánske kožené topánky vám vydržia aj celý život a dokážu zachrániť aj nie celkom vydarený outfit, rovnako ako vám nevhodné topánky vedia pokaziť aj ten najlepší look. Pri kúpe kožených topánok si treba v prvom rade všímať kvalitu kože, pretože nie všetko kožené je zárukou kvality. Spravidla sa na kvalitné pánske kožené topánky používa teľacia koža na ktorej by nemali byť žiadne viditeľné vady a koža by mala byť celistvá, hladná, čistá a s rovnomerným zafarbením. Dôležitá je aj samotná hrúbka kože. Hrubšia koža síce znamená, že zo začiatku nosenia budete pociťovať menší komfort, no časom sa poddá tvaru nohy a odvďačí sa vám dlhou trvanlivosťou. Tenká koža sa rýchlo vyťahá a zvráskavie.

pánske kožené topánky
Mokasíny patria medzi obľúbenú letnú obuv

Pánske kožené topánky treba skúšať

Pri obuvi platí, že ak je topánka dobre spracovaná, z kvalitného materiálu a majiteľ sa o ňu dobre stará, potom vydrží dlhé roky. Pánske kožené topánky vám však musia dokonale sadnúť, preto je dobré, ak si ich môžete vyskúšať skôr, než za ne definitívne zaplatíte. Majte však na rozume, že kožené topánky môžu byť na prvý pocit tvrdšie a potrebujú čas, aby sa prispôsobili vašej nohe. Ak vám ale nesadne celkový strih topánky a cítite veľký nekomfort, nesiľte to a jednoducho hľadajte iné. Výber topánok potrebuje čas. Obujte si ich, poprechádzajte sa v nich, dajte tomu pár minút a až potom sa rozhodnite, či ich beriete alebo budete hľadať ďalej.