Pánske hodinky – dokonalý doplnok

Pánske hodinky sú jednoznačne ten najdôležitejší módny doplnok, aký môže muž vlastniť. Je to taká nevyhnutná súčasť štýlu. Či už začínate novú kariéru alebo len chcete vyzerať profesionálne a dôveryhodne, pánske hodinky vám v tom pomôžu. Pre niektorých mužov sú hodinky len obyčajnou bižutériou, no pre iných sú nesmierne dôležité a na ich výbere si dávajú extra záležať. Vaše pánske hodinky vedia prezradiť viac ako len presný čas. Prezrádzajú aj niečo o vás, o vašom štýle, ale aj charaktere. Pri výbere zohráva úlohu viacero faktorov a medzi najdôležitejšie patrí cena, vkus a požiadavky – u každého sú iné. Je celkom bežné, že pri takom množstve modelov hodiniek, vám to môže prerásť cez hlavu – preto je dôležité, mať aspoň akú-takú predstavu o tom, čo chcete.

pánske hodinky
Veľmi elegantné pánske hodinky

Aké hodinky vybrať?

Pánske hodinky nájdete v mnohých štýloch – športové, elegantné alebo na bežné nosenie. Pri kúpe teda myslite na to, kde ich chcete nosiť. Elegantné pánske hodinky sú určené na spoločenské udalosti, ktoré vyžadujú oblek, či formálne oblečenie a kvalitnú koženú obuv. Väčšinou majú jednoduchý dizajn a zlatú alebo čiernu farbu. Každý muž by mal vlastniť aspoň jedny elegantné hodinky. Športové hodinky sú väčšinou veľké a do určitého stupňa aj vode odolné. Bohužiaľ, aj v dnešnej dobe ešte nájdete mužov, ktorí nosia nevhodné hodinky do spoločnosti – napríklad športové pánske hodinky neváhajú kombinovať s formálnym oblečením – čo je považované za veľké faux pas. Najčastejšou voľbou sú práve voľnočasové pánske hodinky, ktoré sú vďaka svojmu nenápadnému vzhľadu vhodné na takmer každú príležitosť a nič s nimi nepokazíte.

pánske hodinky
Hodinky sú šperkami pánov

Strojčeky v pánskych hodinkách

Pánske hodinky poháňa strojček umiestnený vo vnútri, no existuje niekoľko druhov a podľa toho sa odvíja aj cena hodiniek. Najpoužívanejšie sú batériové, no ich životnosť je len okolo dvoch rokov. O niečo lepšie sú solárne, ktoré majú pod ciferníkom umiestnený solárny panel a ten premieňa svetlo na elektrickú energiu, čím hodinky poháňa. Ich životnosť je asi 10 rokov a v úplnej tme vydržia pol roka. Pánske hodinky s kinetickým strojčekom fungujú tak, že pri pohybe s hodinkami dochádza k premene pohybovej energie na elektrickú, tým dobíja kondenzátor poháňajúci hodinky. Bez pohybu vydržia podobne ako solárne pol roka až 4 roky. A najlepšie nakoniec, hodinky s mechanickým alebo automatickým strojčekom sú jedny z najlepších, no aj najdrahších. Energiu hodinkám dodáva naťahovanie (nemajú žiadnu batériu). U mechanických hodiniek je nutné ručné naťahovanie pomocou korunky a u automatických hodiniek dochádza k natiahnutiu pri pohybe s nimi. Na jedno úplné natiahnutie vám pôjdu asi 36-46 hodín. Pre viac info o hodinkách kliknite SEM.