Optika pre airsoftovú dlhú zbraň

Každý, kto sa venuje dlhodobo a serióznejšie airsoftovým tímovým hrám veľmi dobre vie, že užitočným doplnkom k airsoftovým zbraniam je bezpochyby nejaký ten optický zameriavač. Kolimátor umiestnený na airsoftovej útočnej puške podstatne zvýši rýchlosť zamierenia. Vhodne zvolený a nainštalovaný puškohľad zase zaistí presný zásah nepriateľa airsoftovým nábojom v podobe plastikovej guličky na veľkú vzdialenosť. Optika na airsoftovú zbraň potrebuje montážne bázy, ktoré umožňujú použitie optických zameriavačov a ďalších taktických doplnkov na väčšinu elektricky poháňaných útočných pušiek.

Puškohľad na dlhú zbraň

V mnohých airsoft shopoch nájdete kvalitné puškohľady vhodné nielen k airsoftovým zbraniam, ale aj pre strelcov zo skutočných strelných zbraní. Môžete si vyberať z klasických modelov s premenlivým zväčšením, prípadne si zvolíte z výborných replík puškohľadov s pevným zväčšením a určite neprehliadnete ani zväčšovacie moduly vhodné za kolimátorové zameriavače.

zbraň
Airsoftovú zbraň využívajú aj ženy

Kolimátor na airsoftovú zbraň

Je len samozrejmé, že počas airsoftových hier a bojov je dôležité mať dobrú taktiku a určité výhody. Získať významnú výhodu nad súperom sa dá aj nainštalovaním kvalitného kolimátorového zameriavača, ktorý umožní strelcovi ľahko a rýchlo zasiahnuť nepriateľa. Na našom trhu sa dajú zaobstarať kvalitné repliky kolimátorov rôznych typov a značiek vhodných nielen na airsoftové zbrane, ale aj pre strelca zo skutočnej strelnej zbrane hľadajúceho lacnejšiu variantu pre nenáročné použitie.

Montážna báza pre optiku

Montážna báza alebo lišta slúži najčastejšie ako prostredník pre upnutie zameriavača na zbraň, ktorá nie je štandardne vybavená vhodnou lištou už v základnom prevedení. Tento problém prevažuje častejšie hlavne pri modeloch zhotovených na základe predlôh podľa starších strelných zbraní. Samotná montáž je vždy priamo určená a prispôsobená pre konkrétny typový rad zbrane. V niektorých prípadoch sa nevyhneme ani ich ľahkým ale nutným úpravám, pre docielenie správneho zosúladenia s osou zbrane. Užitočným príslušenstvom sú predsádky a doplnky V tejto kategórii nájdete užitočné príslušenstvo k optickým zameriavačom. Zväčšovacie moduly rozšíria možnosti kolimátorov a praktické krytky chránia šošovky puškohľadov.