Okuliare sú aj módnym doplnkom

Okuliare už dávno nie sú len zdravotnou, či ochrannou pomôckou, ale aj módnym doplnkom, ktorý je vyjadrením nášho vkusu a vlastného ja. Hľadáte vhodné dioptrické alebo slnečné okuliare, no neviete si vybrať z toľkého množstva rámov, modelov, tvarov a farieb? Tu je malý exkurz do sveta okuliarov. Dioptrické, slnečné, pracovné, športové, no predovšetkým kvalitné okuliare vám zlepšia kvalitu vášho zraku a v neposlednom rade uspokoja váš vkus a komfort pri ich nosení.

Okuliare
Okuliare pomáhajú a chránia

Na čo sa zamerať pri výbere okuliarov?

Ako iste vieme, zrak je bezpochyby jeden z najdôležitejších zmyslov. Zaslúži si našu pozornosť po celý život. Pokiaľ nie je niečo v poriadku, zverte sa do rúr odborníkov. Oftalmologické vyšetrenie zraku zistí o aký problém ide. Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, či iné diagnostikované problémy je možné riešiť nosením vhodných okuliarov. Odborné znalosti, unikátne technológie a komplexné poradenstvo pri výbere správnych okuliarov, to je cesta ako poskytnúť vašim očiam dokonalý komfort.

Okuliare
Správne okuliare vedia zaujať

Rôzne modely

Modely okuliarov, ktoré prezentujú renomované značky sú charakteristické nadčasovou krásou, modernosťou, dokonalou funkčnosťou a ohromujúcim vzhľadom. Absolútny dôraz je kladený na kvalitu okuliarov, funkčnosť a pohodlie. Všetko toto poskytujú tvorcovia a výrobcovia okuliarov svetových značiek, napr. Prada, Givenchy, MaxMara, Fendi, Ana Hickmann, Celine, Ray Ban, Burberry, Dior, Dolce&Gabbana, Versace a mnohé ďalšie. Pri výbere okuliarov zohľadnite aj aktivity, pri ktorých okuliare používate. Renomované značky zameriavajú svoju pozornosť aj na špecifické činnosti, akými sú napríklad šport a tým aj vyššie nároky na ich odolnosť a dokonalú funkčnosť. Široký výber športových okuliarov prispeje k dokonalému športovému výkonu aj pri náročných podmienkach.

Aby vám vaše nové okuliare dokonale sadli, je potrebné si zvoliť vhodnú veľkosť okuliarov. To platí rovnako pre dioptrické okuliare ako aj pre slnečné okuliare. Voľbou správnych rozmerov dosiahnete príjemný komfort pri ich nosení. Informácie o rozmeroch, ktoré sa týkajú šírky okuliarov, výšky očnice, šírky očnice a dĺžky stranice, definujú veľkosť okuliarov.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere okuliarov je ochrana pred slnečným žiarením. Slnečné okuliare sú aj vyjadrením módneho štýlu. Módu v oblasti slnečných okuliarov ovláda originalita, pestrosť a uvoľnenosť. Klasické farby striedajú odvážne kombinácie. Aj tu je dôležitá predovšetkým funkčnosť a spoľahlivosť.

Správne zvolené okuliare doplnia váš outfit a poskytnú vám dokonalý komfort v podobe správneho videnia.