Offshore bankovní účet a jeho výhody

Pracujete v zahraničí a často tam aj nakupujete? Už pár krát ste premýšľali, či by nebolo výhodnejšie založiť si účet v niektorej zo zahraničných bánk? Vo vašom prípade sa oplatí to aj zrealizovať, kedže môžete čerpať výhody, ktoré ponúka Offshore bankovní účet založený v zahraničí.

Offshore bankovní účet – výhody

Kedže v zahraničí dlhodobo pracujete a často tam nakupujete, jednou z výhod ktoré vám zahraničný offshore bankovní účet ponúka, je možnosť ako dosiahnuť vyššie výnosy z úrokov, ktoré nepodliehajú zdaneniu. Že všetky výbery z bankomatu a platby v obchodoch sú bezplatné. Založenie účtu je vo väčšine krajín bez poplatkov, platí sa len za spravovanie a vedenie účtu a niektoré doplnkové služby, ktoré sa líšia v závislosti od banky a krajiny, v ktorej si účet otvoríte. Ak máte záujem, nie je problém založiť aj niekoľko offshore bankových účtov naraz. Taktiež požiadavky na založenie nového offshore účtu ma stanovené každá banka tie svoje. Preto si pred založením účtu spravte prieskum aby ste ziskali prehľad, čo vám ktorá banka môže ponúknuť. Veľmi dôležitý je aj fakt, že v určitých prípadoch si môžete účet založiť cez internet, teda nie je potrebné do danej krajiny cestovať.

offshore bankovní účty
Kvôli tomu, aby ste si založili offshore bankovná účet nemusíte cestovať do danej krajiny.

Offshore bankovní účet a jeho úrokové sadzby

Úrokové sadzby pri offshore bankových účtoch sú buď fixné, alebo variabilné. Účty s fixnou úrokovou sadzbou sú veľmi podobné klasickým sporiacim účtom, kde sa s vloženými finančnými prostriedkami väčšinou nesmie hýbať v rozmedzí od 1-5 rokov. Naopak účty s variabilnou sadzbou prístup k peniazom umožňujú.

offshore bankovní účet
Offshore bankovní účet umožňuje dokonalú ochranu pre vaše peniaze.

Prečo si založiť Offshore bankovní účet

Bankový účet má v dnešnej dobe založený každá firma. Offshore bankový účet v zahraničí je ale ponúkaný a veľmi výhodný aj pre súkromné osoby, ktoré môžu taktiež využívať určité výhody,ktoré založením účtu vznikajú. Peniaze na offshore účtoch sú tak perfektne chránené a je skoro nemožné, aby sa o takom účte dozvedel niekto cudzí. Banky zaručujú dostatočnú úroveň anonymity a majetku, teda účet je veľmi ťažké vystopovať aj pre úrady, alebo exekútorov. Vaše finančné prostriedky sú tak dokonale chránené, čím sa zvyšuje aj jeho zabezpečenie.