Offshore banka a jej výhody

Možno ste sa už stretli s pojmom offshore banka či offshore účet, ale presný význam týchto názvov vám stále nejako uniká alebo vám nie je celkom zrozumiteľný. O aký druh banky či bankových účtov v skutočnosti vlastne ide a čo presne toto pomenovanie v praxi znamená? Ak chceme byť v preklade doslovný, ide o banky mimo územia, teda o zahraničné banky a účty, ktoré sa nachádzajú prevažne v štátoch s nižším daňovým zaťažením, čo môže pre našinca znamenať isté výhody a benefity, ako napr. výhodnejšie až nadštandardné služby alebo ochranu súkromia a maximálnu diskrétnosť. Pre koho je teda offshore banka z hľadiska daňových úľav či iných benefitov zaujímavá a komu sú takéto služby určené?

offshore banky
Offshore banka v prekrásnom Monaku

Banka v offshore zóne

Už teda vieme, že offshore banka je zahraničná banka, ktorá je založená v tzv. offshore zóne, inými slovami povedané v krajinách považovaných za daňové raje vďaka ich oveľa nižšiemu zdaneniu príjmov a ziskov, ako napr. Gibraltár, Monako, Švajčiarsko, Luxembursko či Bermudy, ale aj mnohé ďalšie. Offshore banka poskytuje svoje služby a umožňuje založenie offshore účtu s výhodami výhradne iba zahraničným klientom a nikdy nie ľuďom s trvalým pobytom na území domovskej krajiny. Spravidla sú však offshore bankové účty vhodné tak pre súkromné fyzické osoby ako aj pre spoločnosti a firmy.

Čo všetko svojim klientom ešte dokáže offshore banka ponúknuť?

K prednostiam a výhodám offshore banky patrí nielen kvalitný bankový servis, ale aj maximálna diskrétnosť a rešpektovanie bankového tajomstva, čo umožňuje aj pri vlastníctve väčšieho množstva finančných prostriedkov uchovať svoje financie v bezpečí nielen pred kriminálnou činnosťou či veriteľmi, ale aj pred zmenami v daňových zákonoch. Výhodou je tiež to, že zahraničný účet v offshore banke môžete založiť a spravovať aj na diaľku bez nutnosti cestovať a míňať peniaze za letenky. Ak naopak veľa a radi cestujete a užívate si pravidelne zahraničné dovolenky, bude pre vás prínosom jednoduchý presun medzi rôznymi menami.