OEM náplne do laserovej tlačiarne

Určite najbežnejšou voľbou náplne do laserových tlačiarní je farba čierna. Z niekoľkých hlavne praktických dôvodov.  Často sa používajú v profesionálnych, obchodných či verejných prostrediach. Tlačia sa nimi veľké počty strán rôznych dokumentov. Preto je dôležitá aj cena náplne a akú má kapacitu vytlačených strán. V závislosti od toho, ako často používate tlačiareň, môžete sa rozhodnúť kúpiť veľkokapacitné tonerové kazety. Ak pravidelne vykonávate veľké tlačové úlohy, nákupom veľkokapacitného tonera sa vyhnete častému nakupovaniu náplne. A z dlhodobého hľadiska ušetríte peniaze. Bez ohľadu na to, koľko tlačíte, je vždy dobré mať po ruke v rezerve ďalšiu náplň. Nikdy neviete, kedy ju budete neočakávane potrebovať.

náplne do laserovej tlačiarne
Náplne do laserovej tlačiarne je dobré mať aj v rezerve

Akú náplň do laserovej tlačiarne 

   Existujú tri základné  možnosti pre aký typ náplne to laserovej tlačiarne sa rozhodnete a budete  ho pravidelne používať a nakupovať. Náplň pod známym označením OEM  je originálny toner, ktorý vyrába výrobca vašej tlačiarne. Ponúka najvyššiu kvalitu a zvyčajne aj najvyššiu cenu. Generický toner vyrába tretia strana. Je konštrukčne navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s tlačiarňami rôznych značiek. Keďže s takýmto výrobcom nie je spojená žiadna značka, majú pochopiteľnú snahu poskytovať lepšiu predajnú cenu Môže sa to ale prejaviť na kvalite vašich výtlačkov. Výrobcovia navyše do svojich tlačiarní čoraz viac vkladajú čipy tak, aby do vašej tlačiarne povolili vložiť iba značkové náplne. Renovovaný toner je taký, keď sú staré náplne obnovené a znovu naplnené. Táto lacnejšia možnosť zvyčajne produkuje tlač nižšej kvality a mala by sa používať na  menej dôležité tlačové zadania.

náplne do laserovej tlačiarne
Náplne do laserovej tlačiarne môžu byť rôznej kvality

Je toner do tlačiarne to isté ako atrament? 

    Samozrejme, že tomu tak nie je.  Medzi tonerom do tlačiarne a atramentom do tlačiarne je podstatný rozdiel. Pochopenie tohto rozdielu vám uľahčí nakupovanie náhradných tlačových náplní a zaistí, že pre vašu tlačiareň získate práve ten správny typ náplne. .Toner do laserovej tlačiarne je zložený prevažne z polyesteru vo forme veľmi jemného prášku. Je  ideálny pre situácie, keď tlačíte väčšie počty prevažne textových dokumentov. Laserové tlačiarne dokážu tlačiť text dvakrát alebo dokonca trikrát rýchlejšie ako väčšina tradičných atramentových tlačiarní. Mnohé ďalšie prednosti  z nich robia ideálnu voľbu pre kancelárie a veľké podniky.