Obývacie steny sa už nekupujú raz za život

Nebolo to ani tak dávno, keď bolo zvykom kúpiť si do nového bytu masívnu lesklú obývaciu stenu. Pokrývala úplne najdlhšiu stenu obývačky. Od jednej steny po druhú a takmer po strop. Bol to taký trend, obývacie steny sa dosť podobali jedna druhej a zvyčajne s nami odchádzali až do dôchodku. Dnes je situácia v kultúrnosti bývania a bytovej architektúre úplne iná.  Je otvorená našej tvorivosti a predstavám, možností aj informácii je veľa. Konkurencia výrobcov nábytku narastá, obývacia stena sa dajú vyrobiť aj na mieru. Prečo nie, máme si z čoho vyberať.

obývacie steny
Moderné obývacie steny prispôsobíte každej veľkosti

Obývacie steny sa stávajú tým, čím by mali byť

Aj keď ešte v mnohých domácnostiach môžeme vidieť tie klasické a občas nevkusné steny, ktoré boli všeličím iným len nie peknou a dôstojnou súčasťou nášho bytu, na ktorú je radosť sa pozerať. Tieto prístupy sú už samozrejme dávno za nami. Moderné obývacie steny sú vzdušné, ľahké, elegantné a účelné zároveň. Teda presne také, aké majú byť.

Obývacie steny sú dostupné v rôznych štýlových prevedeniach

Ak ste sa rozhodli vymeniť si svoju mladomanželskú obývaciu stenu, alebo si kúpiť tú prvú, potom je dôležité úplne na začiatok uvedomiť si dve veci. To prvou sú správne rozmery obývacej steny a druhou štýl, v akom by mala byť zhotovená. Dôležité je hlavne to, aby mala naša nová obývacia stena správne rozmery. Tie by mali umožňovať, aby sa dalo do nej pohodlne a esteticky uložiť všetko, čo potrebujeme.

obývacie steny
V kombinácii môže byť s krbom

Rustikálne alebo sektorové obývacie steny?

Je jasné, že do menej priestrannej obývačky sú lepšie menšie kusy nábytku. A v prípade obývacej steny je možno vhodné rozhodnúť sa pre sektorové obývacie steny zložené z niekoľkých základných častí. Oveľa ľahšie ju totiž prispôsobíte priestoru izby aj svojim špecifickým potrebám na usporiadanie jednotlivých políc, skriniek, svietidiel  a stolíkov. Do väčších miestností sa hodia obývacie steny z masívu, ktoré v rozľahlejším priestore vyniknú skutočne naplno.