Obývacie steny do vašej domácnosti

obývacie steny
Obývacie steny môžete doplniť o LED osvetlenie

Obývacie steny sú užitočným nábytkom, ktorý pomôže využiť vertikálny úložný priestor a umožní odľahčiť stoly alebo nábytok pod televízorom. V každej obývačke sa z času na čas nahromadia knihy, časopisy, rôzne papiere a spisy, pre ktoré by ste si vedeli určite predstaviť aj lepšie úložné miesto. Možno to znamená, že vaša obývacia stena neposkytuje efektívne využitie priestoru a mali by ste porozmýšľať o novej.

Vyjadrite svoj štýl

Dobré a kvalitné obývacie steny sú také, ktoré sú súčasne aj dizajnovým kúskom nábytku, a zároveň vám pomôžu uskladniť veci, ktoré potrebujete tak, aby boli vždy poruke. Niektoré obývacie steny sa radia do kategórie otvorených, to znamená, že všetok obsah je viditeľný. Iné sú zostavené z niekoľkých zavretých dielov a niekoľkých otvorených. A treťou kategóriu sú obývacie steny, ktoré sú zostavené z výlučne zatváracích komponentov. Obývacie steny sa zhotovujú z rôznych materiálov a v rôznych dizajnoch. Obľúbeným materiálom je ešte stále klasické drevo. Drevené obývacie steny dodajú vašej obývačke teplo domova a pocit pohodlia. Do popredia sa však v súčasnosti dostávajú obývacie steny s akrylovou lakovanou vrstvou. Tieto steny nájdete na trhu v rôznych farbách a prevedeniach. Trendom sú napríklad čisto biele alebo čierne steny, a vstavané led osvetlenie.

Ako treba nakupovať obývacie steny?

obývacie steny
Obývačky na mieru nie sú žiadnou raritou

Pri výbere novej obývacej steny venujte veľa času prípravám, ktoré zahŕňajú dôkladné vymeranie priestoru a ujasnenie si svojich predstáv. Pokiaľ sa na takéto rozhodnutie necítite, pozvite si špecialistu. Dizajnové štúdio vám navrhne obývaciu stenu, ktorú si potom môžete poskladať z dostupných komponentov alebo si ju nechať zhotoviť na mieru. Pokiaľ sa podujmete na výber z hotových kusov stanovte si finančný rozpočet, zaujímajte sa o trvácnosť materiálu a farebné kombinácie. Porozmýšľajte, či chcete do obývacej steny zakomponovať aj elektroniku ako TV, DVD a stereo súpravu. Takáto stena by potom mala obsahovať špeciálne výrezy, ktoré efektívne skryjú kabeláž.