Obuv pre deti len s pevným opätkom

Detské nožičky potrebujú už od skorého narodenia našu veľkú starostlivosť a pozornosť. Je dôležité dopriať deťom voľnosť pohybu a možnosť svalového precvičovania. Odborníci doporučujú nechať dieťa voľne chodiť a behať naboso. Ale iba vonku, po tráve alebo piesku. Je dôležité priebežne kontrolovať opotrebovanie obuvi pre deti. Nepodceňovať používanie správneho typu topánočiek k danému účelu a tiež venovať pravidelnú pozornosť hygiene nôh dieťaťa.

obuv pre deti
Obuv pre deti má byť zdraviu prospešná.

Zdravotne nezávadná obuv pre deti

Snáď ani nie je nutné príliš zdôrazňovať, že osobitnú pozornosť je potrebné venovať tvaru a materiálu obuvi. Obuv pre deti by mala byť prispôsobená zvýšenej detskej potivosti savým materiálom vnútri topánočky vhodnou vložkou alebo stielkou. Topánky pre deti  musia byť ľahké a ohybné. Noha dieťaťa v nej musí pevne držať, nevyzúvať sa. Podrážka detskej obuvi by mala mať dobré tlmiace vlastnosti. Správanie sa dieťaťa je dynamické. Kvalitná podrážka tlmí účinky  vplyvov častých skokov a dopadov dieťaťa.

Ako nakupovať obuv pre deti

Pri výbere obuvi pre deti by sa malo zohľadniť niekoľko kritérií kvôli ich správnej voľbe. Je to hlavne veľkosť a hmotnosť obuvi, charakter materiálu zvršku a stielky, opätok a tvar topánky a nakoniec je to aj ohybnosť podošvy. Správne zvolená veľkosť topánok pre deti je kľúčová. Veľmi nevhodná pre detskú obuv je úzka a špicatá špička, ktorá môže mať za následok deformáciu prstov. Dobré je tiež skontrolovať upevnenie jazyka, aby nespôsoboval otlaky. Obuv pre deti by mala byť vždy s pevným opätkom a vyrobená z prírodných materiálov. Podošva by mala byť ohybná a pritom dostatočne silná.

obuv pre deti
Obuv pre deti môže byť aj trendy.

Obuv pre deti priedušná a mäkká

Všeobecne sú najvhodnejšie prírodné materiály ako koža a textil. Ideálnym materiálom je prírodná useň. Je mäkká, priedušná, absorbuje vlhkosť a prirodzene sa prispôsobí anatomickému tvaru detskej nohy. Dôležitý je tiež charakter stielky. A opäť je dôležité, aby obuv pre deti obsahovala mäkkú stielku vyrobenú z prírodného a savého materiálu.