Obuv na antuku a jej správny výber

Je všeobecne akceptované, že tenis veľmi náročný šport na dolné končatiny. Pri dynamickej hre sú zvlášť namáhané členky, ktoré  musia často absorbovať veľký tlak v závislosti od našej hmotnosti vďaka častým akceleráciám na loptu a náhlym zastaveniam. Je tiež samozrejmé, že iná dynamika je pri hre na antuke, tvrdom povrchu alebo trávnatom dvorci. Hlavne kvôli týmto zmenám dynamiky pohybu by mala každá poriadna obuv na antuku poskytovať dostatočnú oporu pre chodidlo a dobre nohu fixovať.

obuv na antuku
Výber správnej obuvi na antuku je veľmi dôležitý.

Obuv na antuku-čo vziať do úvahy pri výbere ?

Pri vyberaní vezmite  do úvahy váš herný štýl a povrch kurtu, na ktorom najčastejšie hráte. Tieto faktory sú kľúčové pre výber správnej obuvi.  Dobrá tenisová obuv na antuku pomôže pohodlne zvládnuť všetky úskalia, ktoré tenisové stretnutie prináša. Ak ste úplný začiatočník a tenis ste ešte nikdy nehrali a kupujete si tenisovú obuv na antuku po prvýkrát, potom je dôležité si uvedomiť,  že vás čaká veľa dynamického pohybu. Časté zmeny rytmu a tempa hry. Krátke šprinty, prudké zastavenie a náhle zmeny smeru.  Je teda absolútne nevyhnutné, aby ste si vybrali kvalitnú obuv na konkrétny povrch tenisového kurtu.

obuv na antuku
Pri výbere obuvi treba brať do úvahy herný štýl a povrch kurtu.

Aký štýl hry a pohybu na antuke preferujete?

Ak patríte medzi typ hráčov, ktorý po servise prechádza okamžite na sieť, aby volejom vrátili súperov return, potom budete potrebovať topánky s vystuženou špičkou, pretože budete veľa a často slidovať smerom dopredu k sieti a špička topánky dostane najviac zabrať. Vystužená špička topánky je kus gumového materiálu, ktorý sa pridáva do podrážky obuvi a zvyšuje tak odolnosť špičky.V prípade, že hráte skôr od základnej čiary, tak budete potrebovať obuv, ktorá poskytuje stabilitu a pevnosť. Dôležité je to aj pri hre na antuke, pretože budete často striedať údery forhend a backhand a behať zo strany na stranu. Veľmi dôležitou súčasťou obuvi na antuku je taktiež veľmi kvalitná podrážka, pretože budete veľa a opakovane slidovať po dobehnutí a odohraní lopty.