Obranné prostriedky ponúkané v army shope a ich zaujímavosti

army shopArmy shop, alebo inak povedané aj predajňa s armádnym či vojenským vybavením, je najčastejším miestom, kde si nakupujeme obranné prostriedky na zabezpečenie vlastnej bezpečnosti. A ochrana majiteľa tohto prostriedku je prvoradá.

Ochranné prostriedky majú viacero rozdelení, ale najčastejšie a najjednoduchšie by sa dali rozdeliť takto:

  • Paralyzujúci sprej
  • Elektrický paralyzátor
  • Teleskopický obušok
  • Putá, obušky, tonfy a iné

Každý z týchto typov ochranných prostriedkov má svoje výhody aj nevýhody. Niektoré sú spoločné pre všetky typy ochranných prostriedkov a iné sú zasa špecifické.

Výhody ochranných prostriedkov

Zhrnúť všetky výhody ochranných prostriedkov predávaných v army shope by bolo náročné a určite by mi nestačil iba jeden blog. Tak sa to pokúsim zostručniť do niekoľkých jednoduchých viet. Jednoducho by sa dali zhrnúť nasledovne:

  • Vďaka relatívne malým rozmerom sa dajú bežne nosiť či už vo vrecku alebo v dámskej kabelke bez pocitu osobného obmedzenia
  • Sú veľmi jednoduché na použitie a ovládanie a teda nevyžadujú dlhodobý tréning ako rôzne systémy sebaobrany
  • Pokiaľ vám ho útočník vezme, riziko vášho ohrozenia je menšie ako pri bežnej zbrani

Nevýhody ochranných prostriedkov z army shopu

army shopPri ochranných prostriedkoch z army shopu hovoríme o certifikovaných a testovaných prostriedkoch, ktoré síce majú útočníka dostatočne eliminovať, ale v žiadnom prípade by ho nemali zabiť alebo mu spôsobiť vážne zranenia. To by totiž znamenalo, že sa z obrancu stal útočník. V krátkosti by sa však nevýhody dali zhrnúť do týchto bodov:

  • Malý reálny dosah, napríklad u paralyzátora iba do 3 metrov
  • Nižší účinok v porovnaní s reálnymi zbraňami so smrtiacim účinkom. Tento problém sa prejavuje hlavne v prípade, že je útočník extrémne odolný, trénovaný alebo pod vplyvom alkoholu či drog

Tieto nevýhody sa však dajú potlačiť tréningom a taktickou prípravou na využitie týchto prostriedkov.

Prečo využiť army shop na ich nákup?

Odpoveď je prekvapivo jednoduchá a rovnaká ako na otázku: „Prečo chodíte zubárovi a nie ku kováčovi?“ – pretože požadujete kvalitu, ktorú vám dokáže zabezpečiť iba kvalifikovaný a certifikovaný odborník. Veď čo môže byť horšie, ako keď vám obranný prostriedok niekde od priekupníka na ulici zlyhá práve v momente, keď ho budete najviac potrebovať?