Obľúbené fitlopty – máte ich aj vy?

Fitloptu asi netreba nikomu bližšie predstavovať, pretože už nejaký ten rok patrí k najobľúbenejším fitness pomôckam nielen u dospelých, ale aj u detí. Výhodou fitlopty je, že ju môžete využiť na sedenie a zároveň aj na seriózny tréning. Je pravda, že fitlopta je dosť veľká a nespratná, no vďaka jej všestrannému využitiu jej kúpu určite neoľutujete, ba práve naopak – nebudete veriť ako rýchlo si vďaka nej vyformujete svoju postavu. Táto skvelá fitness pomôcka totiž dáva zabrať najmä brušným svalom a svalom, ktoré sú oporou chrbtice. Určite vám pomôže zmierniť aj bolesti chrbta. Princíp fitlopty je pritom úplne jednoduchý. Sadnete si na nestabilný povrch a vaše svaly musia zákonite pracovať, aby sa na lopte udržali a tým sa pekne formujú.

Fitlopty
Fitlopty sú výborná pomôcka a to nielen na cvičenie.

Fitlopty – cvičte v pohodlí vášho domova!

Najväčšou výhodou fitlopty je bezpochyby to, že na nej môže cvičiť naozaj každý. Bez ohľadu na vek, telesné proporcie či fyzickú zdatnosť. Nepotrebujete pritom navštíviť žiadne fitness centrum. Cvičiť môžete v pohodlí vášho domova kedykoľvek vám to práve vyhovuje. Dokonca aj pri pozeraní TV. Stačí obliecť tepláky a cvičenie môže začať! Skôr, ako si ale nejakú fitloptu zaobstaráte, nenechajte sa v obchodoch oklamať výhodnou cenou a dobre si jej kúpu zvážte. Fitlopty sa totiž predávajú v rôznej kvalite a veľkostiach. No a každému vyhovuje iná veľkosť. Vyberajte predovšetkým podľa výšky vašej postavy, ale aj podľa váhy. Ľudia s nadváhou by mali mať fitloptu vyrobenú z odolnejšieho a pevnejšieho materiálu.

Fitlopty
Obľúbená je u ľudí všetkých vekových kategórii.

Fitlopty a ich benefity

Fitlopta sa do európskych krajín dostala v osemdesiatych rokoch minulého storočia a odvtedy je u ľudí nesmierne obľúbená. Stačí vám cvičiť niekoľko minút denne a nebudete veriť ako rýchlo sa bude vaše telo, ale aj zdravie meniť. Fitlopty totiž neslúžia iba k lepšiemu držaniu tela či získaniu lepšej stability. Prostredníctvom nich možno skvelo vypracovať aj brušné svalstvo a to vďaka jednoduchým cvikom, ktoré zvládne úplne každý. Cviky s fitloptou sú navyše omnoho zaujímavejšie, zábavnejšie a aj efektívnejšie než cvičenie na akejkoľvek inej fitness pomôcke, preto si ich rýchlo obľúbite.