Nová systémová doska zjednodušuje montáž podlahového vykurovania

Každý, kto sa venuje montáži podlahového kúrenia, pozná bežné a klasické systémové dosky. Na klasických doskách je vždy jeden veľký výstupok, okolo ktorého sa ukladá rúrka. Tu vznikal niekedy problém, že rúrky nechceli poriadne držať na svojom mieste alebo sa pri zalievaní podlahy uvoľňovali. Táto chyba pri montáži podlahového kúrenia často spôsobovala neskôr problémy pri montáži podlahovej krytiny.

podlahove-kurenieUvoľnená rúrka, ktorá vystúpila zo systémovej dosky, bola zároveň bližšie k ploche podlahy a tým sa zvyšovala možnosť jej poškodenia. Toto je hlavným dôvodom prečo je snaha výrobcov systémových dosiek podlahového kúrenia o čo možno najlepšiu fixáciu rúrok. Avšak dôležité je, aby nebola zároveň zvýšená náročnosť montáže. To by totiž znamenalo aj nárast ceny montáže.

Systémová doska SCHÜTZ – najnovšia technológia podlahového vykurovania

Práve na tieto problémy reaguje najnovší typ systémovej dosky od spoločnosti SCHÜTZ. Pri tomto type systémovej dosky je totiž namiesto jedného veľkého výstupku využitý nový spôsob upevnenia rúrok. Jeden výstupok je nahradený až štvoricou menších. Medzi tieto výstupky sa priamo fixuje rúrka a vďaka špeciálnej korunke na vrchu každého výstupku dokáže bezpečne zafixovať aj tie najtvrdšie rúrky.

Ďalšou nespornou výhodou pri montáži je určite aj využitie polystyrénu EPS 150, ktorý zabezpečuje veľmi dobrú pochôdznosť. Toto umožňuje bezpečnú chôdzu po doskách počas montáže a zabraňuje ich deformácii.

podlahove-kurenieSpájanie dosiek je rovnako jednoduché ako pri iných systémových doskách a dokonca je možné spájať dosky aj po ich prerezaní. Toto je umožnené vďaka odnímateľnej fólii, ktorá umožňuje vytvoriť spoj prakticky kdekoľvek. Táto technológia dovoľuje minimalizovať odpad a ekonomicky využiť skoro všetok zakúpený materiál.

Rozmery systémových dosiek podlahového kúrenia sú rôzne. Čím je väčšia plocha, tým je pokládka na veľkých plochách rýchlejšia. Pri tomto však treba myslieť aj na manipuláciu s materiálom a pokládku v menších priestoroch. Preto je rozmer nových systémových dosiek 1496x930mm. Tento rozmer umožňuje dostatočne rýchlu a zároveň komfortnú pokládku pri montáži podlahového kúrenia.

Táto nová technológia systémovej dosky znova zjednodušuje a urýchľuje pokládku podlahového kúrenia. Takže technológiu podlahového kúrenia môže využiť v dnešnej dobe asi každý. Pokiaľ si netrúfate svojpomocne, určite aj vo vašom okolí nájdete dostatok odborníkov. Tak si doprajte teplo domova jednou z najmodernejších technológií.