Neutrálne farby dámskej obuvi

dámska obuvKaždá žena by mala mať vo svojom botníku alebo vo svojej „zbierke“ topánok aspoň jeden pár bez vzorov, flitrov a iných ozdôb. Teda obuv, ktorá je pohodlná a neutrálna, a viete, že kedykoľvek sa nemôžete rozhodnúť, čo na seba, tento pár obuvi je istota. Neutrálne, prírodné farby dámskej obuvi sú skvelé predovšetkým preto, že sú ľahko kombinovateľné s celým outfitom. Takáto dámska obuv môže byť na akúkoľvek príležitosť – balerínky, lodičky, sandále… Neutrálne farby topánok majú tiež výhodu, že sa v nich cíti pohodlne takmer každá žena (je mnoho žien, ktoré nie sú stotožnené s výraznými farbami). Lodičky neutrálnej – telovej farby zas opticky predlžujú nohy, čo vždy pridá ku kráse ženy.

Dámska obuv do koča i do voza

Predovšetkým, neutrálne farby nie sú len telové alebo béžové, sú to aj napríklad biele, čierne, sivé a hnedé. Čiže neutrálna obuv nie je definovaná ako jeden typ obuvi. Je to každá dámska obuv, ktorá je ľahko kombinovateľná s outfitom a je nenápadná, aby vynikli hlavne šaty.

Dá sa každá neutrálna obuv kombinovať s akýmkoľvek outfitom? Až na výnimku bielej a čiernej obuvi, áno. Biela obuv je neutrálna a nenápadná pri bielych šatách, a oblečení pastelových svetlých farieb. Ak si však chcete obliecť napríklad jasno červené šaty, biela obuv bude pôsobiť presne opačne – bude veľmi výrazná a pútavá. Pre zjemnenie takého vzhľadu, použite biele doplnky, ako opasok, náhrdelník, šatku a podobne. Čierna dámska obuv nie je neutrálna iba v kombinácii s oblečením pastelových farieb.

Ktorá obuv je najuniverzálnejšia?

dámska obuvAk by ste vo vašom obuvníku mali mať len jediný pár topánok (čo je samozrejme nemysliteľné), tak by to zrejme mali byť čierne balerínky. Ak by ste mali mať dva páry topánok, druhé by určite boli balerínky telovej farby. S týmito dvomi by ste už naozaj mohli existovať spokojne. Tieto dva páry topánok sa striedavo hodia ku všetkému, čo nájdete vo svojom šatníku, od rôznych farieb a vzorov, až po druhy oblečenia, teda šaty, džínsy, či pracovný kostým so sakom. Našťastie, na trhu vôbec nie je núdza o takýto typ dámskej obuvi. Preto vám prajem veselé nakupovanie.