Nepriestrelné vesty nielen pre policajtov

Nepriestrelné vesty patria medzi základnú formu balistickej ochrany ľudí, ktorí sa nachádzajú v nejakej bojovej zóne, môžu byť kedykoľvek v situáciách ohrozenia ich života alebo sa môžu stať terčom nejakého teoristického útoku. Vesta je vlastne akýsi oblek pokrávajúci hlavne trup, ktorý je zhotovený z materiálov s výnimočným zložením a štrukúrou. Nepriestrelné vesty musia byť odolné strelám z ručných zbraní a črepinám z granátov a mín. Vesty taktiež v rôznej miere odolávajú útokom bodných zbraní.

nepriestrelné vesty
Nepriestrelné vesty zachraňujú životy.

Akákoľvek rana môže byť posledná

V akýchkoľvek bojových alebo rizikových podmienkach je nutné dbať na osobnú ochranu, pretože každá rana môže byť smrteľná. Podľa situácii a podmienok práce je možné vybrať si niečo zo základných foriem balistickej ochrany jednotlivca. Môže to byť zo sortimentu mäkkej alebo tvrdej balistickej ochrany a nakoniec sú to obľúbené nepriestrelné vesty. Tvrdú balistiku predstavujú pláty z veľmi pevného mateiálu, ktorý je schopný odraziť vystrelenú guľku. Mäkká balistika rozkladá energiu strely do väčšej plochy a znižuje tým účinok na ľudské telo. Zároveň má zastavujúci účinok pre drobné črepiny vytvorené deformáciou guľky.

Nepriestrelné vesty aj pre novinárov

Nepriestrelné vesty sú vhodné nielen pre policajtov, špeciálne jednotky a osobných strážcov, ale aj pre novinárov a diplomatických pracovníkov. Verziu pre skryté nosenie možno nosiť pod každodenným oblečením. Diskrétnosť a ochrana sa teda nevylučuje. Nepriestrelná vesta poskytne bezpečie nielen príslušníkom polície, agentom v civile, ale je perfektnou voľbou aj pre zamestnancov súkromných bezpečnostných agentúr.

nepriestrelné vesty
Nepriestrelné vesty používajú aj policajné psy.

Vesty pre skryté nosenie

Anatomické spracované nepriestrelnej vesty nevytvára nadbytočné záhyby, takže nehrozí ich prezradenie Použité zipsy sú šetrné k oblečeniu, vestu je teda bez obáv možné nosiť skutočne pravidelne. Vrchný materiál je odolný voči oteru a ľahko sa udržiava čistý. Odolnosť je zaručená pružnými časťami z neoprénu, ktoré k naviac odolávajú UV žiareniu. Dizajn vesty je podriadený maximálnej diskrétnosti nosenia. Nepriestrelné vesty pre skryté nosenie sú vyrobená z ultratenkých materiálov.